Altın ABD’nin Planlarından Sonra Düşüşte

Altın ABD’nin Planlarından Sonra Düşüşte

Altın fiyatları gün içerisinde korona virüs salgınına karşı ilaç geliştirme haberleri ve ABD ekonomisinin yeniden açılma kararından sonra hızlı bir düşüşte

Altın fiyatları bugün itibari ile korona virüs salgınına karşı ilaç geliştirilmesinden sonra ve ABD ekonomisinin yeniden açılmasına ilişkin olarak yatırımcıların dikkatini güvenilir liman olarak çekmeye devam ediyorken bir taraftan da altın fiyatları düşüş yaşamaya başladı.

 

ABD’DEN VİRÜSE KARŞI GEVŞETME PLANI

Altın bu haftayı küçük çaplı bir kazanç sağlayarak geçirecek gibi duruyor. Amerika’da ise geçen haftalarda 5 milyondan fazla kişi işsizlik maaşı almak için başvurularda bulundu.  Sonucunda ise korona virüs salgınının bu denli hızlı büyümesinin ardından işsizlik başvuruları 22 milyon civarına kadar ulaştı. Çin ekonomisi ise aynı zamanda geçtiğimiz Cuma açıklanan verilere göre yılın ilk çeyreğinde büyük bir daralma yaşadı.

Spot altın fiyatları ise, geçen haftalarda yüzde 4,7 yükselirken bu hafta yüzde 0.5 yükselişe doğru adım attı. Singapur saati ile 11.26 sıralarında yüzde 0.7 düşü ile 1,705.65 dolar seviyelerine kadar kaldı. Bu fiyatlar ile 2012 Kasım ayından beri en yüksek rakamları görmüş oldu.

Başka değerli metallere bakıldığında ise, spot gümüşler yüzde 1 oranında düşüş yaşayarak ons başına 15.34 dolara mal oldu. Platin ise yüzde 1.7 kaybederek ons başına 776.65 dolara kadar indi.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama