Altın Bugün Beklenenin Altında

Altın Bugün Beklenenin Altında

Güne düşüşle başlamasının hemen ardından altının gram fiyatı 329,9’dan alıcı bulmakta. Bugün Kapalıçarşı’da çeyrek altının fiyatı 542 liradan alıcı görürken cumhuriyet altını da aynı şekilde 2.211 liradan satılmaktadır. 

Dün gece, gram altın dolar kurundaki düşüşe rağmen paralel değer kazanan altın, dün günü bir önceki kapatmasına göre yüzde 3 artış ve 336,2 lira olarak tamamlandığı görüldü. Bugüne değer kaybıyla uyanan gram altın ise, saat 11.25 itibari ile bir önceki kapanışın yüzde 1,1 altına inerken 329,9 liradan işlem görmeye başladı.

CUMHURİYET VE ÇEYREK ALTIN FİYATI

Şu dakikalarda ise Kapalıçarşı’da çeyrek altının fiyatı 542 liradan, cumhuriyet altını ise, 2.211 liradan alıcılarını bekliyor. Ons fiyatı ise şu dakikalarda öncekine bakılarak yüzde 1,5 azalışa 1.601 dolara kadar denge gösterdi.

PİYASA ALTINDA AZALIYOR

Analizcilere göre ABD merkez bankasının yeni tip korona virüsün etkilerini en aza indirgemek için, Merkez Bankasının sınırsız bir şekilde alıma gitmesi, Amerika’da 2 trilyon dolarlık kadar teşvik paketin senatoda kabul görmesinin ardından yukarı yönlü bir hareketlenme olacağı bilgisini paylaştı.


HABER ETİKETLERİ altın fiyatları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama