Altının gram fiyatı 400 TL’yi aşacak mı?

Altının gram fiyatı 400 TL’yi aşacak mı?

Gram altın fiyatı 389 lirayla tarihin en yüksek seviyesi rekorunu kırdı ve akabinde 387 liradan işlem görmeye başladı. Altının gram fiyatının 400 liraya yükselip yükselmeyeceği sorusunu bugünlerde yatırımcıların en çok konuştuğu konulardan biri haline geldi. 

Koronavirüs gündemi tüm dünyada 1 numaralı gündem maddesi olmaya devam ederken altın fiyatları istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor. 

Altında En Yüksek Gram Fiyatı Rekoru Kırıldı

Gün boyunca en düşük 358.58 liradan işlem gören altının gram fiyatı 388.95 lirayla rekor kırdı ve tarihin en yüksek altın fiyatı güncellenmiş oldu. 

Amerika’dan gelen kötü verilerin ardından altında hareketlilik arttı, Amerikalı bir şirketin koronavirüs aşısı denemesinin başarısızlıkla sonuçlanması ivmeyi arttırdı. Gün içerisinde altının ons fiyatı ise 1732 doları gördü.  Üst üste gelen verilerin ardından altının ons fiyatı 1750 dolara doğru hız kazandı. 

Ardı ardına belirsizliklerin yaşandığı bir dönemde güvenli bir liman arayan yatırıcımlar altına yöneldi. Piyasalardaki kargaşadan uzak durmak isteyen yatırıcımların tercihleri altın fiyatında büyük bir yükseliş yaşanmasına neden oldu. Altın fiyatları haftayı kazançlı geçirmeye yöneldi. 

Bu gelişmelerin ardından 400 TL sınırı altın yatırımcıları için kritik bir değer kazandı. Altının gram fiyatında 400 TL sınırı aşılacak mı aşılmayacak mı bunu önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler gösterecek. 

Gümüş ve Platin Düşüşte

Altın değer kazanmaya devam ederken diğer değerli metallerin fiyatlarında da hareketli bir gün geride kaldı. Spot gümüş ve platin günü düşüşle tamamlarken günün kazananları arasına adını yazdıran bir değerli metal paladyum oldu. 

 


HABER ETİKETLERİ altın fiyatıaltın rekorgram altın rekorualtın 400 tlaltın yorumualtın tahmini

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama