Asya’nın Paraları Artan İştah İle Yükseldi

Asya’nın Paraları Artan İştah İle Yükseldi

 

Korona virüs salgınına karşı olumlu sonuçlara ulaşılan ilacın geliştirilmesi ve ABD ekonomisinin yeniden faaliyetlerine başlayacağı haberi risk havasını daha da arttırdı. Bütün para birimleri Endonezya rupinsin yükselmesinin ardından yükselişe geçti.

Bölgelerin borsalarında süren endeks iki günlük düşüşün ardından yükselişe geçti. Çin ekonomisi ise korona virüsünde etkisi ile 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 6.8 oranında daraldı. Bu durum ise 1992 yılından bu yana en kötü sergilenmiş performans oldu.

Çeşitli şirketlerdeki analizciler Çin’deki durumun tahminlerinden daha kötü olduğunu piyasalarda boy gösteren aşı umutları, ekonomilerin yeniden canlanması ve vaka sayısının azalması ile teşviklere yönelim olacağı bu değişen durumun ise gelişen ülkeler için destekleyici bir hamle olduğunu düşünmekte.

Bu esnada Endonezya rupisi yüzde 1 oranında değer kazanırken, Tayland bahtı artan risk ile birlikte içinde olduğumuz ikinci haftayı da bir artışla tamamlamayı planlamakta. Diğer taraftan ise Won pistlerde ralli yapmaya devam ediyor.

Filipin peposu geri bir adım astada Malezya ringiti petroldeki olağan düşüş ile birlikte bir ayın sonunda bir haftada yaşayabileceği en büyük düşüşü kaydediyor.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama