Bank of America’dan heyecanlandıran altın yorumu

Bank of America’dan heyecanlandıran altın yorumu

Altın tarihi rekora mı gidecek? Bank of America’nın 2021 yılı için öngördüğü altın tahmini yatırımcıları oldukça heyecanlandırdı. Banka 18 aylık altın ons fiyatı hedefini 3 000 dolara çıkardı. 

Son zamanlarda istikrarlı bir şekilde artış gösteren altın için Amerika’dan çarpıcı bir tahmin geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nin en güçlü ve en etkili bankalarından biri olan Bank of America ons altın fiyatı için belirlediği hedef fiyatı yükseldi. Daha önce 2 bin dolar olarak belirtilen altın fiyatı hedefi bankanın yeni değerlendirmeleri sonrasında %50 daha da yükseltilerek 3 bin dolara arttırıldı. 

Bank of Amerika’nın “Fed altın basamaz” ismini verdiği raporda koronovirüsün piyasaya ve ekonomilere etkileri ve önlem kapmasında yapılan maddi ve parasal teşviklere değinildi. Raporun ardından dünyada yaşanan son gelişmelerin altın fiyatlarında yükseliş etkisi gösterebileceği yorumu yapıldı.

Dünyanın önde gelen analistleri arasında sayılan Francisco Blanch ve Michael Widemer’inde içinde bulunduğu çok sayıda önemli analist tarafından kaleme alınan raporda itibari paraların baskı altına girebileceği ve yatırım kendilerine hedef olarak altını belirleyebileceğine vurgu yapıldı.

Altın Tarihi Bir Rekora Mı Koşuyor?

Altın kendi rekorunu 2011 yılının Eylül ayında büyük bir artış göstererek kırmıştı. 9 yıl önce altının ons başına fiyatı 1.912 dolara çıkarak tarihi bir rakama ulaşmıştı. 2020 yılında yüzde 11’lik bir yükseliş gösteren altın 1.678 dolardan işlem görerek yükselişine devam etmişti. Beklentiler 2020 yılında olağan dışı bir gelişme yaşanmaması halinde altının tarihi rekorunu geçmesi yönünde.

Bank of America altın ons fiyatının 2020 sonuna kadar ortalama 1.695 dolar, önümüzde yılın ortalamasında ise 2.063 dolara yükselmesini bekliyor. Bu rapor doğrultusunda yatırımcıların nasıl bir pozisyon alacağını ve önümüzdeki günlerde yeni bir rapor doğrultusunda altın hedefinin değişip değişmeyeceğini zaman gösterecek.


HABER ETİKETLERİ altın yorumu altın tahmini bank of america altın fiyatı hedef altın hedef fiyatı

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama