Beklenti Altının Yükselmesi Yönünde

Beklenti Altının Yükselmesi Yönünde

Altının kilit seviyeleri aştıktan sonra, para politikalarındaki gevşeme ile birlikte daha da yükselebileceği konuşulmakta.  

 

State Street Global Advisors haberine göre, altın kilit seviyeleri yukarı yönde kırmasının hemen ardından para politikalarının daha da gevşetebileceği beklentisini daha da yükseltebileceğini duyurdu. 

Düşük faiz ortamının piyasalardaki volatilite ve jeopolitik gerilimlerin altın için yukarı yönlü bir eğimle çıktığı belirtildi. Tsui, altının ise yılın diğer kısmında 1,400 dolar ile 1,500 dolar aralığında kalmasının beklentiler arasında olması olasıdır.

 

Yatırımcılar, bu tür gelişmelere bağlı olarak altına yöneliyor ve bunun sonucu varlıklar 2013 yılından bu yana en yüksek seviyenin yakınlarında seyretmekte. Bu da 21 ayın en yüksek seviyesine çıkarmaya yetti. 

 

Dünyanın en büyük altın destekli olan EFT’si SPDR Gold Shares, derlenen verilere göre 21 Haziran’da 1,6 milyar dolarlık fon çekildi. Bu durum ise 2004’ten beri en yüksek seviyeleri gördü. 


Perşembe gününde yapılan açıklamada ünlü yatırımcı Mark Mobius, faizlerin aşağıya doğru ivme göstermesi, merkez bankalarının alımlara devam etmesi ve kripto paraların ise talebi arttırması fiyatları 1,500 dolara ulaştırma potansiyeli olduğunu söyledi.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama