Dolardaki Yükseliş Altını Düşürdü

Dolardaki Yükseliş Altını Düşürdü

Altın fiyatları doların yükselmesi ile birlikte 7 yılın en yüksek seviyesinden inmeye başladı.

Altın fiyatları korona virüs salgınının olumsuz etkilerinin ekonominin üzerindeki zorlayıcı tepkisinden sonra yükselişini bir süre devam ettirirken, bugün ılımlı bir şekilde düşüş gerçekleştirdi

ABD’de imalat sektöründeki üretim geçtiğimiz aylarda tarihi anlamda düşüşler gerçekleşirken diğer taraftan ise kötü zamanların kapıda olduğu görülüyor. Yatırımcılar ise bugün son haftalardaki bu büyük artıştan hemen sonra hasarın ne derecede büyük olduğunu görmek için işsizlik maaşlarının yakından takip edilmesini ön gördü.

ABD’DE SATIŞLAR REKOR ŞEKİLDE AZALDI

Yeni tip korona virüs salgını tüm dünya üzerinde 2 milyon vakalara gelerek yeni bir yere ulaştı. Daha önce virüsün 1 milyon kişiye bulaşması aylar almışken 2 milyon kişi olması sadece on iki günlük sürede gerçekleşti.

Spot altın fiyatı günü yüzde 0.6 düşüşte kapattıktan sonra yüzde 0.1 azalarak Londra saatine bakıldığında 06.26 itibari ile ons başına 1,715,56 dolara kadar indi.

Bu fiyatlar 2012 Kasım ayından itibaren gün içinde en yüksek seviyeyi gördü.

Dünya genelinde oluşan pandemi havası altın ve hisse senetleri üzerinde olağanüstü durumlar oluşturdu. Piyasalardaki kayıp açığını kapatmak için çeşitli yatırımcılar altın için satış yapmalarına sebep oldu. Son yılların zirvesini gören altın fiyatları kar satışı yapmak isteyenler için çok kolay bir hedef haline geldi.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama