1000 TL Devlet yardımına nasıl başvurulur?

1000 TL Devlet yardımına nasıl başvurulur?

Devlet Yardımı 1000 TL Nasıl Başvurulur?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı korona virüs ile mücadele kapsamında vatandaşın ekonomik anlamda en az etkilenmesi için 100 TL sosyal yardım yapma kararı almıştır. Pandemi sosyal destek programı adı altında sunulan devlet yardımından faydalanabilmek için e-devlet kapısı üzerinden başvuruda bulunmak gerekiyor. 

E-devlet şifreniz ile giriş yapacağınız e-devlet pandemi modülünde yer alan formada istenilen bilgileri en doğru şekilde doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Devlet yardımı aile bazında yapılacağından bir aile için bir tane başvuru kabul edilecektir. Bir aileden birçok kişi başvuru yapmış ise yalnızca bir tanesine ödeme yapılır. Devlet yardımı faz1 faz 2 ve faz 3 şeklinde olacaktır. 

Devlet Yardımı 1000 TL'yi Kimler Alabilir?

Devlet yardımı 1000 TL'yi alabilmek için bazı şartlar gerekiyor. Öncelikle faz1 veya faz2 den faydalanan kişiler faz3 den faydalanamayacaktır. 5510 sayılı 4/A maddesi kapsamında olan kamu çalışanları 1000 TL desteği alamazlar. 5510 4/C kapsamındaki devlet memurları faydalanamazlar. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan gelir veya aylık alanlar ve emekliler bu yardımı alamayacaklar. 

İŞKUR işsizlik ve kısa çalışma ödeneği alanlar bu yardımdan faydalanamazlar. Bu şartlar dışında yer alan kişiler TC kimlik numarası ile e-devlet üzerinden dolduracakları form ile başvuru yapabileceklerdir. Başvuruda aile üyelerinin TC kimlik numaraları ile belirtilmesi ve ailenin toplam aylık geliri belirtilmelidir. Pandemi devlet yardımı gerçekten yardıma ihtiyacı olan aileler için ödenir. 

Devlet Yardımı 1000 TL İçin Başvuru Ne Zaman Yapılır?

Devlet yardımı olan 1000 TL için başvurular başlamıştır. Kişiler TC kimlik numaralarının son hanesinde yer alan rakama göre belirli günlerde başvuru yapabilecektir. TC kimlik numarasının sonu 0 olan vatandaşlar pazartesi günü e- devlet üzerinden başvuru yapacaktır. TC kimlik numarasının sonu 2 olanlar salı, 4 olanlar çarşamba, 6 olanlar perşembe, 8 olanlar cuma günü başvuru yapabilecektir. 

Cumartesi ve pazar günler ise hiçbir sınırlama olmaksınız bütün vatandaşlar e- devlet kapısına giriş yaparak başvuruda bulunabilirler. e- devlet şifreniz yok ise PTT şubelerinden şifre almanız gerekir. Şifreniz ile e- devlet sayfasına giriş yaparak pandemi sosyal destek ön başvurusu formunu doldurarak belirlenen günlerde başvuru yapabilirsiniz. 


HABER ETİKETLERİ devlet yardımı1000 tl yardım1000 tl başvuru1000 tl yardım kimler alabilir

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama