2021 En İyi Pasif Gelir Kaynakları Nelerdir?

2021 En İyi Pasif Gelir Kaynakları Nelerdir?

Yatırımlarını risk almadan ve fazla uğraşmadan değerlendirmek isteyenlerin tercihleri arasında olan pasif gelir kaynakları, doğru tercih yapılması halinde iyi ve uğraşsız bir gelir sunuyor. 2021 en iyi pasif gelir kaynakları arasında, yatırımcısına kazandıracak yöntemlerden bazıları aşağıda yer alıyor. 

Pasif Gelir Kaynağı Nedir?

Pasif kazanç kaynakları; Yapılacak yatırıma en az uğraş ile kazanç getirisi olan yöntemlerdir diyebiliriz. Bu gelir yöntemlerinin pasif olarak adlandırılmasının nedeni, yatırımcısının kazanç elde etmek için fazla uğraş vermemesi ve sadece yatırımını yaparak belirli sürelerde kontrol etmesidir.

2021 En İyi Pasif Gelir Kaynakları

2021 yılının en iyi pasif gelir kaynaklarını başlıklar halinde sizlere sunarak sizlere bilgi sunmak istiyoruz. 

Otomatlar

Hastane, terminaller veya benzeri alanlarda bulunan çikolata, kahve ve çay gibi ürünlerin satışının yapıldığı otomatlar, günümüzde gittikçe yaygınlaşan önemli pasif kazanç kaynakları arasında yer almaya devam ediyor.

Birçok yatırımcı, birikimlerini bu şekilde değerlendirmek için fırsat aramaktadır. Bazı kazanç yöntemlerine göre biraz daha uğraş gerektiren bir iş olsa da oldukça basit ve kazançlıdır. Otomatın kurulacağı bölgeye göre maliyetleri değişkenlik gösteren otomatlar, hızlı ve kısa sürede yüksek getiriye sahiptir.

İnternet Sitesi

E-ticaret gibi satışa yönelik yöntemlerin yanı sıra, doğrudan reklam geliri sağlayacak internet siteleri de pasif getiri sağlar. Ancak bunu klasik şekilde açılıp kapatılan siteler gibi düşünmek yerine, ciddi bir yatırım olarak düşünüldüğünde gelir elde edilmesi mümkündür.

Stoksuz e-ticaret sektörü, kargo gibi işlerle uğraşmadan satışların takibini yapacağınız bir yöntemdir. Diğer taraftan reklam geliri getirecek sektörlerden herhangi biri üzerine yapacağınız yatırım, birkaç kişi görevlendirmeniz ile beraber size kazanç sağlayacaktır.

Altın Yatırımı

Altın, her dönemin en güvenilir ve en iyi getirisi olan kazanç yöntemlerinden biri olduğu gibi, 2021 en iyi pasif gelir kaynakları nelerdir? Sorusuna da verilecek cevaplardan biridir.

Bankaların vadeli altın hesapları açması sayesinde hem altın değer kazanırken, hem de vadeli yatırımınıza oranla gelir elde etmeye olanak tanıyor. Neredeyse tüm bankaların, vadeli altın hesapları bulunmaktadır.

Uzun Vadeli Araç Kiralama

Alacağınız bir aracı uzun vadeli kiraya vermeniz, kısa sürede aracın kendini amorti etmesine ve kazanca dönüşmesine fırsat verecektir. 8-10 yıldan daha kısa sürede yeni araç fiyatını çıkardığınızda, 10 yaşında bir aracın size bedavaya gelmesi de mümkündür. 

İş Makinesi Kiralama

İş makineleri, iyi bir kazanç kapısıdır. Özellikle sektöründe az bulunan ve pahalı kiralama bedellerine sahip olan iş makinelerinin, yatırımcısına ciddi getirisi olduğu bilinmektedir.

İnşaatlarda kullanılan kule vinçler olmak üzere, sektöründe az bulabilecek makineleri tercih ederek yatırımınıza değer bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Döviz Yatırımı

Maalesef ki ülkemiz gibi çalkantılı ülkelerde, döviz yatırımı en iyi gelir kaynaklarından biridir. İyi bir analiz ile döviz düştüğünde alarak, yükseldiğinde satışını yaparak kazanmanız mümkündür. 

Yüksek yatırımlarda ciddi bir gelir kaynağına dönüşen döviz yatırımı, uzun yıllardır en popüler kazanç yöntemlerinden olduğu gibi günümüzde de sıkça tercih edilmektedir.

Sermaye Sağlayıcı Olun

2021 en iyi pasif gelir kaynakları olarak değerlendirebileceğiniz başka bir yöntem, sermaye sağlayıcı olarak yatırım yapmaktır. 

Herhangi bir girişimin sermayesini karşılayıp, sadece kazanç kısmına ortak olacak şekilde bir anlaşma sağlayabilirsiniz. Yatırım yapacağınız sektöre göre, sermaye sağlamak yüksek getirisi olabilecek işler arasındadır.

Daire veya Dükkân Almak

Birikimiz özellikle dükkân alacak kadar fazlaysa, iyi bir gelir kaynağına sahip olabilirsiniz. Dükkân kira getirisi fazlayken, mülkünün de ciddi bir yatırım gerektiği unutulmamalıdır. 

Daire aldığınızda ise yatırım yaptığınız daireyi eşyalı olarak yıllık peşin kiraya vermeniz, sıkıntısız bir gelir kaynağı olacaktır.

2021 pasif gelir kaynakları üzerine bilgiler sunduğumuz bu içeriğimizin ardından parasal konularda daha detaylı bilgiler edinmek için “Blog” kategorimizdeki diğer yazıları da okumanızı öneririz.


HABER ETİKETLERİ pasif gelirpasif gelir kaynaklarıen iyi pasif gelirler2021 pasif gelir2021 pasif gelir kaynakları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama