2021 Sermayesiz İş Fikirleri

2021 Sermayesiz İş Fikirleri

Herkes kendi adına çalışarak para kazanmak telaşında olsa da bu başta sermaye yokluğu olmak üzere, her zaman mümkün olmayabilir. 2021’de yapılabilecek sermayesiz iş fikirleri listemizde, daha çok elinizdeki basit imkanları kullanarak ve sermayesiz olarak para kazanabileceğiniz öneriler bulunmaktadır.

2021’de Kazandıracak Sermayesiz İş Fikirleri

2021 yılında para kazanmanızı sağlayacak sermayesiz iş fikirlerini başlıklar halinde sizlere sunmak isteriz.

Komisyonculuk

Çeşitli ürün ve hizmetlerin alım satımına aracılık etmek, size beklentilerinizin üzerinde bir kazanç sağlayabilir. Fiziki ortamların yanı sıra internet üzerinden de yapabileceğiniz bu iş basit olduğu kadar, doğru satış stratejileri geliştirmeniz halinde sermayesiz bir şekilde ana işiniz olabilir.

Hizmet veya ürün satışı yapan ile alıcıyı buluşturarak, aradaki satıştan belirli oranda ıskonto alabilirsiniz. Örneğin web sitesi kurulumu yapan biriyle, getireceğiniz her müşteri için belirli bir ücret üzerinden anlaşma sağlayabilirsiniz. Size düşen tek şey, anlaşmış olduğunuz kişi veya şirkete müşteri götürmektir. 

Benzer bir şekilde elektrik malzemesi gibi ürün satışı yapan yerlerle anlaşıp, çevrenizdeki insanları telefon ile yönlendirmek bile para kazanmanızı sağlayabilir. Bunu tek bir alan için düşünmeden farklı sektörlerdeki birçok işletme ile anlaşıp yaptığınızı hesap ettiğinizde, özellikle geniş bir çevreye sahipseniz çok iyi rakamlara ulaşmanız mümkün olacaktır. 

Araç alım satımına aracılık etmek veya farklı kiralama hizmetleri için hizmet alan ve vereni buluşturmak gibi, sayılabilecek birçok komisyonculuk çeşidi bulunmaktadır.

İçerik Yazarlığı

Web sitelerinin ihtiyacı olan en önemli şeylerin başında, özgün ve kaliteli içerikler gelir. Bu işi yapmak için mevcutta bir bilgisayarınız ve internet bağlantınızın olması yeterlidir. 

Yazım dilinize güveniyorsanız, size verilecek konuları internet üzerinden araştırarak yeni içerikler üretebilirsiniz. Günlük çalışma performansınız ve işi aldığınız fiyatlara göre, aylık kazancınız rahatlıkla 4.000 TL üzerine çıkabilir.

YouTuber Olmak

Yine internete dayalı bu iş, orta yaş ve altındaki insanların ilgi alanları arasındadır. Sermayesiz iş fikirleri arasında doğru yapılması halinde dikkate değer bir kazanç bırakabilir. Herkesin ünlü YouTuberlar kadar profesyonel olma imkanları kısıtlı olabilir olsa da ortalama düzeyde bu işi yapmanız, evinizin geçimi için ihtiyacınız olan parayı size kazandırabilir. Kendinize has bir konsept oluşturarak ücretsiz olarak açacağınız YouTube kanalınız için kaliteli video içerikler üretip reklamını iyi yapmanız, kazancınızı artırmanızı sağlar.

İnternetten Satış Ortaklığı

Bir nevi komisyonculuk olan internetten satış ortaklığı, ürün ve hizmetlerin sosyal medya gibi mecralarda satışına dayalı bir iştir. Örneğin bir arkadaşlık sitesinin size özel satış ortaklığı linkini çeşitli yerlerde paylaşıp, insanların üye olmasını sağlayabilirsiniz. Üye olduktan sonra gold üyelik satın alan her kişi için, satış ortaklığı anlaşmasındaki oranlarda para kazanırsınız.

Evde Paketleme İşi

Evde paketleme işleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da sermayesiz iş fikirleri arasında yer alıyor. Firmalar ile görüşerek alabileceğiniz bu işte, size gelen kına, çerez veya benzer ürünlerin paketlenmesinin dışında, tesbih dizme gibi farklı birçok alternatif yer alacaktır. 

2021 yılı için sermayesiz iş fikirleri içeriğimizin sonrasında “Türkiye’de olmayan iş fikirleri” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.


HABER ETİKETLERİ sermayesiz işlersermayesiz iş fikirleri2021 sermayesiz işler

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama