800 Puana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

800 Puana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notu, bankalardan kredi alan kişilerin daha sonra kredi borçlarını ödemekte gösterdiği performansı simgeler. İstisnasız olarak her banka, kendisinden kredi talep eden kişilerin belli bir yeterliliğe sahip olmasını bekler. Daha önce kredi çekmemiş kimselerin notu oluşmamıştır. Bu sebeple kredi talepleri her zaman onaylanmayabilir. 800 Puana kredi veren bankalar ise ideal bir seviyeden kredi hizmeti sunar. 

800 Kredi Notu İyi Midir?

Özellikle belli puanlara kredi uygulanırken daha başka puanlara hizmet vermeme durumundan söz edilemez. Her banka, incelemeler yaparak farklı puan aralıklarına sahip müşterilere kredi sunabilir. 800 Puan, pek çok bankanın kredi vermeyi kabul edebileceği bir seviyedir. 

Fakat kredi talebinizin mutlaka onaylanmasını isterseniz, en az 1000 – 1500 kredi notuna sahip olmanız şarttır. 

Reddedilme ihtimalinizin bulunmasıyla beraber, 800 kredi notu ile hizmet alabileceğiniz bankalardan birkaçı şöyledir:

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Akbank
  • Denizbank
  • Vakıfbank

Kimler Bankadan Kredi Çekemez?

Krediler, banka tarafından müşteriye sunulan para kaynağıdır. Geri ödeme alabileceğinden emin olmayan hiçbir banka, ilgili müşterisi için kredi hizmeti sunmaz. “Hangi durumlarda kredi verilmez?” sorusuna cevap olarak sıralanabilecekler şunlardır: 

  • Belgelenebilecek bir gelire sahip olmayanlar
  • Kredi puanı banka tarafından uygun kabul edilmeyenler
  • Kredi başvurusunun gerçekleştiği süreç itibariyle polis tarafından arananlar 
  • 18 Yaşını doldurmamış kimseler 
  • Bankadan bankaya değişebilecek olan kredi başvuru evraklarını eksiksiz halde sunamayanlar 

Bankaların Kredi Verme Kriterleri Nelerdir?

Bankadan kredi çekmek isteyenler hangi bankaya giderse gitsin, aranan temel şart kredi puanı yeterliliği ve kazanç durumudur. Önceden çekmiş olduğu kredileri zamanında ödemediği için kredi puanı düşük olanlar veya talep ettiği krediye geri ödeme yapabilecek bir kazanca sahip olmayanlar kredi çekmekte zorlanacaktır. Her bankaya göre birbirinden farklı kriterlerden söz edilebilir. 

Kredi çekmek isteyenler, mümkün olduğu kadar fazla bankaya başvurup detaylı bir inceleme yapmalıdır. Çünkü bankaların kredi verme kriterleri ekonomik verilere, hukuki yaptırımlara ve piyasa durumuna bağlı olarak değişebilir. Geçerliliğini her zaman koruyabilecek kriterler, 18 yaşından büyük olmak ve düzenli gelire sahip olmaktır. 


HABER ETİKETLERİ 800 kredi puanıkredi puanım 800800 puanla kredi çekmek

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama