İşkur İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

İşkur İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

İşkur iş ilanları İşkur şubelerinde ya da www.iskur.gov.tr internet adresinde yayınlanır. İşkur ilanları için başvuru da yine aynı şekilde İşkur şubelerinden ya da internet adresinden yapılabiliyor. İş ihtiyacı olan kişiler başvuru sonrasında iş ilanlarından haberdar olmak için İşkur resmi internet sitesinden ilanları takip edebiliyor. 

İşkur'a özgeçmiş ve kişisel bilgileriniz ile başvuru yaptıktan sonra İşkur'da iş haberi beklemeden yayınlanan ilanlar için işveren ile kendiniz irtibata geçebiliyorsunuz. Yurt içi ya da yurt dışı işler için sizin özelliklerinize uyan iş ilanlarına şahsen başvuru yapabilmeniz sağlanıyor. 

İşkur İş İlanları İçin Kayıt Nasıl Yapılır?

İşkur iş ilanlarına başvuru yapabilmeniz için öncelikle size en yakın İşkur İl Müdürlüğü'ne ya da İşkur internet sitesi üzerinden başvuru da bulunmanız gerekiyor. Başvuru için öncelikle kişisel bilgilerinizin bulunduğu bir form doldurmanız isteniyor. Bu formu doldurduktan sonra profilinizi oluşturmanız gerekiyor. 

Bunun için de özellikleriniz eğitim-öğretim durumunuz, daha önce çalıştığınız işyerleri, referanslar, profil resminiz, iş aradığınız pozisyonlar gibi bilgiler ile işverenin sizin hakkınızda bilgi sahibi olabileceği bir sayfa hazırlanır. Kaydınız tamamlandığında cep telefonunuza bir şifre gelir ve artık İşkur ilanlarını takip etmeye başlarsınız. Size uygun gördüğünüz işlere şahsen ya da mail ile başvuru yapabilirsiniz. Ya da İşkur'un sizi uygun görülen bir işe yerleştirmesini bekleyebilirsiniz. 

İşkur İş İlanlarına Başvuru Şartları ve Dikkat Edilecekler

İşkur iş ilanlarına başvuru yapabilmeniz için öncelikle TC vatandaşı olmanız gerekiyor. Kamu haklarından yasaklanmamış olma şartı aranıyor. İş arayan kişinin yerleştirildiği işi sürekli yapsana engel olan bir hastalığı veya bulaşıcı hastalığı olmaması gerekiyor. Taksirli suçlar ile 6 aydan fazla hapis yatmış ağır suçlu kişiler başvuru yapamıyor. İşkur iş ilanları başvurusu ve takibinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. 

İşkur iş ilanları sayfanıza 1 yıldan uzun bir süre giriş yapmazsanız İşkur sayfanız dondurulur. İşkur iş ilanları üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmazsa silinecektir. Eğer İşkur aracılığı ile iş bulmak istiyor ya da kaydınızın devam etmesini istiyorsanız İşkur ilanlarını sürekli takip etmenizde fayda vardır. 


HABER ETİKETLERİ işkurişkur iş ilanıişkur iş ilanlarıişkur iş ilanı başvuruişkur güncel ilanlar

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama