Akbank Cebe Gelen Havale Nasıl Yapılır, Nasıl Çekilir?

Akbank Cebe Gelen Havale Nasıl Yapılır, Nasıl Çekilir?

Akbank cebe gelen havale pratik bir para gönderme yoludur. Peki cebe gelen havale nasıl yapılır ve nasıl çekilir?

Akbank Cebe Gelen Havale 

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Akbank müşterilerine sunduğu Cebe Havale özelliği ile de her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Ancak özellikle internet bankacılığı bilgisi olmayan kişiler için Akbank cebe gelen havaleyi çekmek oldukça zor. Bu nedenle Akbank cebe gelen havale nasıl çekilir soruları sıklıkla soruluyor.

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale sistemi, para gönderilecek kişinin bir banka hesabına sahip olup olmadığı fark etmeksizin direkt olarak cep telefonuna para göndermeyi sağlayan bir sistemdir. Gönderilen para, karşı taraf ile Akbank ATM’lerinden çekilebilmektedir. Ayrıca para direkt olarak Akbank bankasının şubelerinden de çekilebilmektedir. Parayı gönderen kişiden oldukça ufak miktarlarda bir komisyon bedeli alınmaktadır. Akbank cebe havale sistemi sayesinde istediğiniz kişinin yalnızca telefon numarasını kullanarak ona para gönderebilirsiniz. Akbank cebe havale sistemi kullanıldığında, para gönderilen kişi maksimum 24 saat içerisinde parayı çekmelidir. Para çekilmediği taktirde tutar, gönderen kişinin banka hesabına iade edilmektedir. Akbank cebe havale yapmak için şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

  • Öncelikle Akbank mobil uygulamasını indirmeli ve internet bankacılığı bilgilerinizle giriş yapmalısınız.
  • Ardından menü kısmından para transferi seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Açılan sayfadan cep telefonu seçeneğini seçmelisiniz.
  • Burada sizden para gönderilecek kişinin cep numarasını tuşlamanız istenecektir. Bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir.
  • Ardından göndermek istediğiniz para tutarını ve göndereceğiniz hesabı seçtikten sonra işleminiz onaylanacaktır.

Cebe Gelen Havaleyi Çekme

Yukarıda da bahsedildiği üzere Akbank üzerinden cep telefonunuza yapılan havaleyi en fazla 1 gün içerisinde çekmeniz gerekmektedir. Akbank ATM’sine giderek telefonunuza yapılmış havaleyi size SMS olarak gelen 8 haneli şifreyi kullanarak günün her saati çekebilirsiniz. Akbank ATM’sinden kartsız işlemler menüsüne giriş yaptıktan sonra, sırasıyla cebe havale ve para çekme seçeneklerini seçmeniz gerekmektedir. Ardından T.C. numaranızı ve doğrum tarihinizi doğru bir şekilde girdikten sonra SMS şeklinde gelen şifreyi de girmelisiniz. Tüm bu işlemlerin ardından paranızı sorunsuz bir şekilde çekebilirsiniz. Akbank cebe havale ile gelen parayı çekmenin bir diğer yolu da direkt olarak Akbank şubelerine başvurmaktır. Başka ATM veya şubeler ile parayı çekmenin herhangi bir yolu ne yazık ki bulunmamaktadır.

 


HABER ETİKETLERİ akbank cebe havalecebe havalecebe havale nasıl çekilircebe havale nasıl yapılır

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama