Alternatif Bank Kimin? Güvenilir mi?

Alternatif Bank Kimin? Güvenilir mi?

Alternatif Bank, bir şahsa değil kuruma aittir. Türkiye’deki bankacılık hizmetlerine 1991 yılında başlamıştır. Çeşitli hissedarların değişen oranlara sahip hisseler satın alarak yönetim kademesinde bulunduğu banka, 2013 yılında hisselerinin yüzde 75’ini Katar Ticaret Bankası’na satmıştır. 

Katar’ın ilk özel bankası olarak 1975’te kurulan Katar Ticaret Bankası, Commercial Bank of Qatar ismiyle de tanınır. Bölgedeki en büyük bankalar arasındaki Commercial Bank, 2016 itibariyle tüm hisselere sahip olmuştur. 

Hizmetleri ve kurumsal kimliğiyle adını duyurmayı başaran Alternatif Bank güvenilir bir bankadır. Çünkü hizmet politikasını benimsemiş olduğu Commercial Bank, Arap dünyası başta olmak üzere tüm dünyanın önde gelen kurumlarındandır. 

A Bank ile Alternatif Bank Aynı Mı?

Bankalar çeşitli sebeplerle kurumsal isimlerini, logolarını veya hizmet kapsamlarını değiştirebilir. Bu banka Mart 2018 tarihinde, “A Bank” olan ticari adını “Alternatifbank” olarak değiştirmiştir. Yani A Bank ile Alternatif Bank aynı kurumdur. 

Kurumun isim değiştirmesindeki amaç, yeni sahibi olan Katar Ticaret Bankası’nın hizmet esaslarını daha kolay benimseyebilmektir. Eski kurumsal kimliğini bir yana bırakıp kendini geliştiren banka, Türkiye genelinde sahip olduğu popülariteyi artırmıştır. 

Türkiye’de Kaç Tane Alternatif Bank Şubesi Var?

Bankaların büyüklüğünü anlayabilmenin en kolay yolu, şube sayılarını değerlendirmektir. Çünkü hizmet hacmi ile banka şubelerinin sayısı doğru orantılıdır. Kendini geliştirerek hizmetlerini sürdüren Alternatif Bank, Türkiye genelinde 44 şubeye sahiptir. Şube sayısının artacağı tahmin edilen bankanın, yaklaşık 1000 adet çalışanı vardır. Bankanın genel müdürlüğü İstanbul’dadır. 

Alternatif Bank Herkese Kredi Veriyor Mu?

Resmi kimliğe sahip olan tüm bankalar, belli şartların sağlanmasıyla kredi hizmeti sunabilir. Kredi çekmek isteyenlerin sağlaması gereken temel şartlar yurt genelinde aynıdır. Alternatif Bank kredi şartları buna paralel olarak, 18 yaşını doldurmayı ve düzenli gelire sahip olmayı gerektirir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyenler banka şubelerine başvurarak veya müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilir.

Alternatif Bank Müşteri Hizmetlerinin Numarası Nedir?

Banka hizmetleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için 444 00 55 numarası aranabilir. Alternatif Bank müşteri hizmetleri 7 / 24 aktiftir. 


HABER ETİKETLERİ alternatif banka bankalternatif bank sahinialternatif bank hangi ülkeninalternatif bank kredialternatif bank müşteri hizmetleri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama