EFT Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

EFT Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

EFT limit arttırma işlemi çoğu bankada sadece şubeye kişisel başvuru yoluyla gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra bazı bankalar telefon bankacılığı üzerinden de yardımcı olarak esneklik tanıyabilmektedir. 

EFT Limit Arttırma İşlemi

Birine para göndermek için günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biri şüphesiz EFT işlemidir. EFT işlemi, bankalar arası gün içerisinde yapılan para gönderme işlemlerine denmektedir. Ancak her bankanın günlük olarak izin verdiği maksimum para gönderme sınırı bulunmaktadır. 

Örneğin bu miktar bazı bankalar da 10.000 TL iken, bazı bankalarda 100.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Daha yüklü para işlemleri için ne yazık ki hesap sahibinin bizzat banka şubesine gitmesi gerekmektedir.

Örneğin özellikle ticaret ile uğraşan kişiler büyük meblağlar üzerinden işlem gerçekleştirdikten dolayı bu kişiler çok daha kolay bir şekilde EFT limit arttırma işlemini yapabilmektedirler. Eğer siz de ticaretle uğraşmaktaysanız, bankalara resmi vergi levhanız ile müracaat ederek kısa süre içerisinde limit arttırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kredi Kartı EFT Limiti Arttırma

Bankaların en çok kullanılan ve gözde ürünlerinden biri olan kredi kartları şüphesiz oldukça kullanışlı. Ancak düşük EFT limiti ile bazen can sıkıcı olabiliyor. Oysa oldukça basit işlemler ile kredi kartı EFT limitini arttırmak mümkün. Ancak unutmayın ki, kredi kartınızdan yaptığınız her EFT ve havale işleminde ekstra faiz ödemek zorundasınız. 

Kredi kartınızın EFT limitini arttırmak isterseniz öncelikle bankanızın müşteri hizmetlerine telefon ile ulaşmak zorundasınız. Sizden istenen bilgileri eksiksiz ilettiğinizde ve EFT limitinizin arttırılmasını onayladığınızda kısa süre içerisinde işlem yapılacaktır. Ancak unutmayın, örneğin 1000 TL limitli bir kredi kartına sahipseniz, EFT limitinizi 1500 TL yapamazsınız. En fazla 1000 TL yapabilirsiniz.

Banka Kartı EFT Limiti Arttırma

Banka kartlarının limitleri incelendiğinde Havale işleminin limitinin daha yüksek tutulduğu, EFT için işlem limitinin ise daha az olduğu gözlemlenmektedir. Bankalar arası para transferi yapmak için öncelikle kart sahibinin şubeye gitmesi gerekmektedir. Büyük meblağlar için bu adım önemlidir. Örneğin EFT limitiniz 10.000 TL ise ve siz bunu 50.000 TL’ye çıkarmak istiyorsanız, şubeye gidip gerekli bilgileri ve onayları verdiğinizde kısa süre içerisinde işleminiz gerçekleştirilecektir. 

Küçük miktarlar şeklinde EFT limitini arttırmak istediğinizde telefon ile şubeyi arayabilirsiniz. Genellikle EFT limit arttırma işlemleri yüz yüze olacak şekilde yapılmaktadır. Ancak ufak limit arttırımlarını telefon bankacılığı ile de halletmeniz mümkündür. Eğer işinizi sağlama almak istiyorsanız, mutlaka bankanın bağlı olduğunuz şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Bilindiği üzere bankalar, özellikle diğer bankalara para transferi işlemi gerçekleştirirken bir miktar masraf ücreti kesmektedir. Özellikle EFT limiti arttırıldığında, bu miktar daha fazla masraf anlamına gelmektedir. Bu nedenle yüklü miktarda para gönderim işlemleri yaparken karşınıza çıkabilecek olan büyük bankacılık masraflarına da hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Ayrıca, EFT limitini arttırmak için bazı bankalar sizden ufak ücretler talep edebilmektedir.

Bu içeriğimizin ardından “Kredi üstüne kredi çekme” başlıklı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. 


HABER ETİKETLERİ eft limiti arttırmaeft arttırma işlemieft limitleriKredi Kartı EFT Limiti ArttırmaBanka Kartı EFT Limiti Arttırma

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama