Faizsiz Ev Kredisi Nedir?

Faizsiz Ev Kredisi Nedir?

Günümüzde ev almak kolay olmamakla beraber kirada kalmanın bile çoğu şehrimizde kişilerin bütçesini ciddi şekilde zorlamaktadır. Hatta bazı durumlarda imkansız denilecek noktadadır. Ev sahibi olmak isteyenler kredi çekerek büyük faizlerin altında kalacağını bildikleri için bu yola girmemektedir. Bir de işin faiz boyutunu düşünerek uzak kalanların olduğunu düşünebiliriz. Bu durumda özellikle faiz ödemek istemeyen kesim açısından katılım bankalarının sunmuş olduğu faizsiz ev kredisi imkanı vardır. Ev almak istiyorsanız faiz ödemek istemiyorsanız katılım bankaları aracılığıyla konut almak için müracaat edebilirsiniz. Faiz ödemeden ev almak için başvuracağınız bu yöntemde, katılım bankaların diğer bankalara göre farklı bir sistemi vardır. Bu sistem banka elindeki fonu reel sektörde kredi olarak kullandırır ve müşterilerine kar payı dağıtır. Faizsiz ev kredisi bu vesile ile alınarak katılım bankalarına 120 aya kadar vadeli bir şekilde ödenir. Böylelikle kira öder gibi ev sahibi olunabilir. 

Faizsiz Ev Kredisi İçin Konut Finansmanı

Katılım bankaları tarafından sunulan faizsiz ev kredisi imkanı pek çok banka tarafından sağlanmaktadır. Bu bankalar mevcut fonları ile özel sektöre destek sağlar ve onlarla birlikte yapılan çalışmalardan kar payı alarak bunu müşterilerine paylaştırır. Faiz ödemeden ev almak isteyen müşterilerine de faizsiz ev kredisi imkanı sağlarlar. Faiz ödemeden konut sahibi olmak isteyenler alacakları evi önceden belirleyerek evin güncel piyasa değeri üzerinden % 20 peşinatı kendileri biriktirmeleri gerekiyor. Yani katılım bankaları konut finansmanı için % 80’lik bir faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Alınacak bu % 80’lik faizsiz kredi 120 aya kadar vadeye bölünerek kira öder gibi ev sahibi olabiliyorsunuz.

 Faiz ödemek istemeyenlerin tercih ettiği bu yöntem sayesinde bankalara faiz ödemeden ev sahibi olabiliyorsunuz. Katılım bankaları aracılığıyla faizsiz ev kredisi almak için ülkemizde hizmet veren katılım bankaları ile iletişime geçerek tüm detayları inceleyebilirsiniz. Bu bankalarda tıpkı diğer bankalar gibi maddi konularda sizlere destek sağlıyor ancak çalışma prensiplerindeki farklılıklardan dolayı ayrılan yönleri bulunuyor. Ev almak için yapacağınız araştırmalarda tüm bu seçenekleri göz önüne aldığınız zaman hayalini kurduğunuz eve bir adım daha yaklaşmış olabilirsiniz.  


HABER ETİKETLERİ ev kredisifaizsizfaizsiz kredi

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama