Geleceğin En İyi Blockchain Meslekleri Hangileridir?

Geleceğin En İyi Blockchain Meslekleri Hangileridir?

Blockchain meslekleri geleceğin en iyi çalışma alanlarından birisi olarak gösteriliyor. Bu içeriğimizde yeni yeni gündeme gelmeye başlayan bu iş kollarını mercek altına alacağız. 

Hayatımıza giren teknoloji her geçen gün farklı bir yenilik ile sürekli ilerlemeye devam ediyor. Gelişen teknoloji sürekli yenilendikçe hayatımıza da adını duymadığımız ne olduğunu bilmediğimiz farklı meslekler ortaya çıkıyor. 

Ne iş yaptıklarını pek de bilmediğimiz bu yeni meslekler aslında teknolojinin yenilenmesi ile çok önemli ve çok kazandıran meslekler arasında yer alıyor. Teknoloji ile işleyen bu meslek dalları yeni olduğu kadar önemli olmazsa olmaz gerekli meslekler haline gelmeye devam ediyor. 

Adını henüz yeni duymaya başladığımız Blockchain meslekleri de hayatımıza yeni gelen mesleklerdendir. Öncelikle Blockchain nedir sorusuna değinirsek; Blockchain demek blok zinciri olarak dijital ortamda şifrelenmiş işlem takibini yapan bir sistemdir. Blockchain veri tabanı sistemini bloklar halinde şifrelenmesini sağlayan bu sisteme madenci imside veriliyor. Bu durumda Blockchain ile birlikte gerekli ve çok kazandıran mesleklerde ortaya çıkıyor.

Geleceğin En İyi Blockchain Meslekleri

Hayatımıza teknolojinin getirdiği yenilikler arasında ortay çıkan Blockchain meslekleri son günlerde çok konuşulup çok merak edilenler arasında. Blockchain meslekleri nelerdir ne, iş yaparlar pek bilinmese de bu meslekler yakın bir zaman içinde gözde meslekler arasında girmeye hazırlanıyor. Bu yazımızda size birkaç tane en iyi Blockchain mesleklerinden söz etmek istiyoruz.

Blockchain Yazılım Mühendisi

Blockchain sistemine yatırım yaparak iş yapan firmalar için mühendisler olmazsa olmazdır. İşte bu Blockchain mühendisleri de yazılım yaparak şirketlerin yaptığı Blockchain yatırımlarını geliştirerek şirketlerin kazançlarını sağlamak için görev alıyorlar. 

Yakın zaman içinde firmaların olmazsa olmazı olacak olan Blockchain yazılım mühendisleri firmaların dijital ortamda projeler üretecekler. Bu mühendislerin teknolojik muhasebe bilmenin yanı sıra veri tabanı programlama gibi konularda da bilgili olmaları gerekecek

Blockchain Teknoloji Mimarı

Blockchain teknoloji mimarları da geleceğin geçerli ve çok arananları içinde olan mesleklerdendir. Teknik uzmanlık gerektiren teknoloji mimarları Blockchain uygulamasından sorumlu olan kişilerdir. Hangi teknolojinin nasıl uygulanacağını bilen ve firma işle müşterisi arasında aracılık yaparak hizmet veririler. Bir türde tasarımcılık yapan Blockchain teknoloji mimarları Blockchain uygulamaları üreterek programlama dillerini bilen kişilerdir.

Blockchain Risk Analisti

Diğer mesleklerde olduğu gibi analist Blockchain sisteminde de önemlidir. Blockchain risk analistleri teknolojinin gelişmesine bağlı olarak firmaların programlama ve program geliştirme, sistemin veri analizi yapma ve analizlerini yürütme veya teknoloji ile ilgili firmanın belgelerini muhafaza etmeye hizmeti veririler.

Blockchain Hukuk Müşaviri

Blockchain meslekleri arasında en önemlisi ise Blockchain hukuk müşavirliğidir. Henüz bir resmiyete dayanmayan bu meslek sahipleri ileride gözde aranan avukatlar olacaklar. Blockchain hukuk müşavirleri Blockchain ürünü olan kripto para üzerinde yapılan alışverişlerde yaşayan mağduriyetlikler için görev yapıyorlar. Ayrıca firmaların ürün satışlarında müşterileri ile arasında köprü vazifesi görerek hukuk danışmanlığı yaparak hizmet veriyorlar. 

Blockchain Kripto Para Topluluk Yöneticisi

Pazarlama ve müşteri desteğinin en önemli parçası olan Blockchain topluluk yöneticileri firma ve şirketlerin kazanlarını sürdürebilmeleri için sosyal medya ağlarını kullanarak reklam hizmeti veririler. 

Firmaların internet sitelerinden gelen soruları cevaplar ve müşterilerin taleplerini ve şikâyetlerini alır firmanın sorunlarını tespit ederek hizmet verir. Ayrıca Blockchain Kripto para topluluk yöneticileri Blockchain uygulamalarını kullanarak piyasa etkileşim istatistiklerini rapor ederler.


HABER ETİKETLERİ blockchain meslekleriiblockchain işleriblockchain meslek dalları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama