Halkbank Dost Hesap Nedir? Avantajları Nelerdir?  Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank Dost Hesap Nedir? Avantajları Nelerdir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank dost hesap nedir? Avantajları nelerdir ve başvurusu nasıl yapılır? Esnaf ve KOBİ’lerin merak ettiği bu soruların yanıtlarına yazımızda yer verdik.

Halkbank’ın kredili mevduat hesabı olan dost hesap birçok esnafın zor günlerinde yardımcı olan ek hesaplardan biridir. 

Halkbank dost hesap genelde acil durumlarda ihtiyaç duyulan kredili mevduatı olarak bilinir. Bu hesabı açtırmak için Halkbank şubelerine giderek başvurunuzu yapmanız gerekecektir. Limitiniz dahilinde belirlenecek olan ek hesap limiti kredili mevduat hesabı olarak sisteme tanımlanacaktır. İhtiyacınız olduğunda bu hesabı kullanarak nakit çekim yapabileceksiniz. 

Halkbank dost hesap esnaf ve KOBİ’ler için tahsis edilen bir kredili mevduat hesabı olarak bilinmektedir. Nakde ihtiyaç duyulduğunda tercih edeceğiniz bir destek hesabı olarak kullanılmaktadır. Gereksiz faizleri önleyen ve kredi limitiniz dahilinde kullanabileceğiniz bu hesaptaki limit, işlem hacminize göre değişmektedir. 

Halkbank Dost Hesap Avantajları

Halkbank dost hesabı avantajları sırasında ilk sırada elbette hesabınızda para olmasa dahi alışveriş yapabilme ve ödemelerinizi gerçekleştirebilme imkânı sunmasıdır. Acil ihtiyaçlarınız doğduğunda dost hesabı tıpkı adına yakışır bir şekilde yanınızda olacaktır.  Bu hesabında krediye oranla en büyük avantajı ise belirlenen limit dahilinde zaman kaybetmeden acil nakit ihtiyaçlarınızda yanınızda olmasıdır. 

Bir kredi kullandığınız vade sayısı ödeyeceğiniz faizi belirlerken bu hesapta ne kadar kısa sürede ödeme yaparsanız o kadar az faiz ödemiş olursunuz. 

Dost Hesap Başvurusu

Halkbank Dost hesap başvurusu bankanın şubelerinden kolaylıkla yapılabilir. Halkbank’ta başvuru yapmak istediğiniz bu hesap türü için genel limitleriniz dikkate alınmaktadır. Bu limitler doğrultusunda yapılacak işlemlerin başarıyla sonuçlanması için kredi limitiniz olması şarttır.

Kredi limitiniz yoksa ve ödemeleriniz düzenli değilse dost hesabınız onaylanmayabilir. Bu yüzden başvuru işlemlerinin başarıyla sonuçlanmasını sağlayacak çözümler için kredili mevduatınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Kredili Mevduat Hesabı Limitleri

Halkbank KMH faizi oranları son derece farklılık göstermektedir. Özellikle esnaf için sağlanan birçok avantaj doğrultusunda elde edeceğiniz seçeneklerden yararlanmak istediğinizde başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak kredi limitinizi onaylayıp onaylamama konusu banka şubesine göre değişmektedir. 


HABER ETİKETLERİ halkbank dost hesapdost hesap başvurusudost hesapdost hesap avantajları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama