Kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur?

Kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur?

Kredi kartı başvuruları sorgusu, her bankanın mobil bankacılık uygulamasından, internet sitelerindeki bireysel internet bankacılığı bölümünden ya da bankaların internet sitelerindeki “Başvurularım”, “Kredi Kartı Durumu Sorgula” seçeneklerinden yapılmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu direkt bankadan ya da bankaların mobil uygulamalarından yapılmaktadır. Başvuru adımları şu şekildedir:

  • Maaş kartınız çıkartılırken kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz.
  • Sigortalı bir işte çalışıyorsanız maaşınızın yatırıldığı internet şubesi üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Örnek adımlar: Kredi Kartı> Yeni Kredi Kartı Başvuru
  • Eğer kredi kartı başvurusu yapmak istediğiniz bankada herhangi bir hesabınız bulunmuyorsa bankanın internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
  • Başvuru esnasında, isim, soy isim, çalışma durumu, alınan net maaş, varsa ek gelir bilgileri, ikamet adresiniz, iş yeri adresiniz, size ulaşılamazsa ulaşılacak ikinci kişinin iletişim bilgileri, oturduğunuz evin kira mı mülk mü olduğu gibi bilgiler istenir.
  • Ardından kredi kartı limiti banka tarafından belirlenir. Kredi kartı limitinizi başvuru onaylandıktan sonra görebilirsiniz.
  • Genelde kredi kartı geri bildirimi, başvuruyu mobil bankacılık üzerinden yapmışsanız bir iş günü içinde size mesaj yoluyla olumlu ya da olumsuz şekilde bildirilir.

Kredi Kartı Onaylanması için Ne Yapmak Gerekir?

Kredi kartları da kredi başvurusu ile benzerlik gösterir. Bu bakımdan kredi başvurusundaki sistem geçerlidir.

  • Kredi notunuz ne kadar yüksekse kredi kartınızın onayı o kadar hızlı çıkar.
  • Geçmişte kullandığınız bir kredi kartı varsa ödemelerin düzenli olup olmaması kredi kartı başvurusunu etkiler.
  • Kredi kartlarınızın sadece asgari tutarını ödemek yeni kredi kartı onayınızı güçleştirir. 
  • Sigortalı iseniz, maaşınızın sadece üç katına kadar azami limit belirlenir. Bunun dışında yükseltilmesi Bankacılık Kanunlar kapsamında sınırlandırılmıştır.

Kredi Kartı Başvuru Sorgusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusunu, maaş aldığınız bankanın mobil uygulaması üzerinden yapmışsanız başvuru sonucunuz bankadaki kayıtlı telefonunuza mesaj yolu ile gönderilir. Siz başvurunuzu takip etmek istiyorsanız mobil bankacılık uygulamasındaki “Başvuru Sorgula” seçeneği kullanabilirsiniz.

Kredi kartı başvurunuzu herhangi bir ürününüzün bulunmadığı banka üzerinden yapmışsanız bankaların internet sitelerinde bulunan “BAŞVURU DURUMU” ya da “KREDİ KARTI BAŞVURUSU TAKİBİ” seçeneklerinden yapabilirsiniz. Kredi kartınızın başvurusunun sonucu, size, bankaya bildirdiğiniz telefon numarası üzerinden mesaj yoluyla bildirilecektir. Bu sonuç bildirimi bir ile üç iş günü içinde yapılabilmektedir.


HABER ETİKETLERİ kredi kartıkredi kartı sorgusukredi kartı başvurusukredi kartı başvuru sonucukredi kartı onay süresi

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama