Kredi Kartı Para İadesi Nasıl Alınır?

Kredi Kartı Para İadesi Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile alışveriş yapma son dönemlerde en fazla başvurulan ödeme yöntemlerinin başında geliyor. Ancak kredi kartı ile alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Biz de bu noktalar arasında yer alan Kredi kartı para iadesi konusunda sizlere yardımcı olarak bilgi vermek istedik. Kredi Kartı para iadesi nasıl alınır? Diye soruyorsanız aşağıda haberimizin devamından sorunuzun yanıtını alabilirsiniz.

Kredi Kartı Para İadesi Nasıl Alınır?

Kredi  kartınızı kullanarak online şekilde internet üzerinden alışveriş yaptıysanız ya da bir mağazaya giderek alışveriş yaptıysanız anca bir ürün iadesi yapacaksanız kredi kartı para iadesini siz de merak ediyor olmalısınız. Kredi kartı kullanarak alışveriş yapan tüketiciler 15 gün içerisinde tüketici hakları kapsamında aldıkları ürünleri iade edebilirler. Ancak iade süreci nakit ödemeden daha farklı süreçlere tabi tutulmaktadır.

Siz ürünü aldığınız internet sitesine ya da mağazaya ürünü iade ettikten sonra gerekli işlemleri satış danışmanı yapmaktadır. Sonrasında çalıştığınız bankaya göre değişen süreçlerde ödemeleriniz geri kredi kartınıza iade edilmektedir. Bu süreçler çalıştığınız bankaya göre değişiklik gösterdiğinden dolayı aşağıda sizlere bu konuda ayrıntılı süreç sunduk.

Kredi Kartı Para İadesi Ne Zaman Yapılır?

Hepsiburada, N11, Trendyol, Migros gibi mağazalardan alışveriş yaptıktan sonra aldığınız ürünü iade etmeniz durumunda kredi kartı para iadesi kartınıza yansıyacaktır. Bu süreç 2 ile 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak net olarak bankalara göre kredi kartı para iadesi süreçleri için aşağıdan inceleme yapabilirsiniz:

  • Albaraka Türk Bankası ile çalışıyorsanız kredi kartı para iadesi süreci 4 gün olmakla birlikte aynı bankanın kredi yerine banka kartıyla iade yaparsanız kartınıza paranız 8 gün içerisinde gelmektedir.
  • ING, Şekerbank ve TEB için kredi kartı para iadesi 8 gün içerisinde yapılmaktadır. Aynı bankaların banka kartı iadesi de 8 günlük süreçte yapılmaktadır.
  • Akbank ve Halkbank ise kredi kartınızla yaptığınız alışverişler sonucunda gerçekleştirdiğiniz iadelerin geri ödemesini size 2 gün içerisinde yapmaktadır. Banka kartı ile iade süreci tüm bankalarda olduğu gibi 8 günlük zaman dilimini kapsamaktadır.

Yukarıdaki süreçlere göre mail ve SMS yoluyla gelen bilgilendirmeleri takip edebilirsiniz.


HABER ETİKETLERİ kredi kartı para iade

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama