Kripto Paralar Nereden ve Nasıl Alınır?

Kripto Paralar Nereden ve Nasıl Alınır?

Son zamanlarda dünyayı etkisi altına alan kripto para çılgınlığı son hızıyla devam etmektedir. Bitcoin internet aleminde dolaşanların sıklıkla duyduğu bir terimdir. Bitcoin dışında Ethereum,  Litecoin gibi kripto para çeşitleri vardır. 

Kolay yoldan zengin olmak isteyenlerin son zamanlarda en çok tercih ettiği yol kripto para satın almaktır. ancak kripto para aynı yükselişler gösterebildiği gibi aynı şekilde ani düşüşlerde yaşar. Bu yüzden kripto paraya yatıracağınız meblağı bu etkenler de göz önünde bulundurarak belirlemelisiniz. Elbette kripto parayla kolay yoldan zengin olabileceğimiz gibi ani düşüşlerle yüksek miktarda para kaybına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden henüz sisteme hakim değilseniz ufak çaplı ve bütçenizi sarsmayacak miktarlarla başlayabilirsiniz. 

Peki Kripto Para Satın Almak İçin Ne yapılır?

Kripto para borsaları üzerinden kripto para satın alabilirsiniz. Elbette hangi kripto para borsasının güvenilir olduğu en çok sorulan sorulardır. Binance, Coinbase Pro, Bithumb, Kucoin gibi yabancı merkezli sitelerden ve Paribu, BTCTürk Türk sitelerinden kripto para borsalarını takip edebilir ve güvendiklerinizden işlem yapabilirsiniz.

Güvenilir kripto para borsası bulduktan sonra sizden çeşitli evraklar talep ederler. Genel olarak bunlar kimlik, adres teyit için fatura örneği, pasaport olarak sıralanabilir. Hesabınızı oluşturduktan sonra sizden talep edilen bu belgeleri kripto para borsasına teslim etmenizin ardından 1 ile 5 iş günü içerisinde onay işlemi tamamlanacaktır. 

Kripto Para Borsası Hesabına Banka Hesabı Tanımlanabilir Mi?

Yukarıda sayılan işlemleri uygulayıp kripto para borsasında kayıt oluşturduktan sonra istenen belgelerin teslimi ile ve hesabın onaylanması gerçekleşir. Bundan sonraki işlem kripto para satın aldıktan sonra bu parayı nakde dönüştürmek için bir sanal ödeme aracı ya da banka hesabı belirtmeniz gerekir. Bazı kripto para borsaları sadece iban numaranızı istemekle yetinirken bazıları hesabınızın kart fotoğrafını talep edebilir.

Kripto Para Satın Alma İşlemi

Yukarıda kripto para borsası ile ilgili işlemleri tamamladıktan sonra artık kripto para satın almaya başlayabilirsiniz. Öncelikle kripto para borsasında tanımladığınız hesabınızdan borsa hesabınıza para aktarımı yapın. Para aktarımının gerçekleşmesi ile birlikte dilediğiniz miktarda kripto para satın alabilirsiniz. Sitede kripto para al butonuna basmanıza rağmen bazen işleminiz algılanmıyor gibi görünebilir bir süre bekledikten sonra eğer kripto para satın alma işleminiz gerçekleşmedi ise tekrar deneyebilirsiniz. 

Bunun dışında paralarınızın muhafazası da oldukça önemlidir. Paralarınızı, kripto para borsasında tutmamaya özen gösterin. Sağlam temelleri olmayan kripto para borsası bu gibi durumlarda sıkıntı yaratabilmektedir. Bu yüzden paranızı e-cüzdanda muhafaza etmek daha güvenli olacaktır. 


HABER ETİKETLERİ kripto para nasıl alınırkripto para almakbitcoin nasıl alınırkripto para borsasıkripto para satın alma

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama