MaxiPuan Nasıl Kazanılır, Nerelerde Kullanılır?

MaxiPuan Nasıl Kazanılır, Nerelerde Kullanılır?

Türkiye İş Bankası’nın kullanıcılarına sunduğu avantajlı tekliflerden biri olarak karşımıza çıkan Maxipuan, iş bankası ile çalışan ve maximum kredi kartı kullanan kişilerin hesaplarına tanımlanan ve alışverişlerde kullanılan bir ödüllendirme puanıdır.

 Maximum kredi kartları ile yaptığınız her alışveriş türünde maxipuan kazanma fırsatınız bulunmaktadır. Bu puanlarda üye işyerlerinde para gibi kullanılabilmektedir. Dolayısıyla banka müşterileri maxipuan nasıl kazanılır, nerelerde kullanılır? Gibi soruları sormaktadır.

Maxipuan Kazanma

İş bankası ile anlaşması olan üye iş yerlerinde yapacağınız ve Maximum kart ile ödeyeceğiniz her alışverişinizde hesabınıza belirli bir miktarda Maxipuan tanımlanmaktadır. Maxipuan hesaplama sistemi Türk lirası ile çalışmaktadır. Örneğin kazandığınız 1 maxipuan 1 TL’ye eşittir. Bu hesaplama yalnızca iş bankasına üye olan iş yerlerinde geçerlidir. İş bankasına üye olmayan yerlerde yapacağınız alışverişlerde maxipuan kazanma şansınız daha düşüktür.

Maxipuan’ın avantajlı yönlerinden biri de yurt dışında da geçerli olmasıdır. Örneğin ülkemizde kazandığınız Maxipuanları mevcut dolar kuru üzerinden yurt dışında harcayabilirsiniz. Maximum kartınızla yaptığınız yurt dışı alışverişlerinden kazandığınız Maxipuanları da yine ülkemizde harcayabilirsiniz.

Maxipuan Nasıl Kazanılır?

İş bankası Maxipuan kazanmak için yapmanız gereken tek şey Maximum kartınız ile alışveriş yapmaktır. İş bankasına üye olan yerlerden yaptığınız alışverişler de daha fazla Maxipara kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ancak iş bankasına üye olmayan kuruluşlardan yaptığınız harcamalar ile de düşük miktarlarda olsa da puan kazanabilirsiniz. 

Ayrıca belirli internet sitelerinde gerçekleştireceğiniz online alışverişler ile daha fazla Maxipuan kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Örneğin ünlü alışveriş siteleri dönem dönem 150 TL değerinde harcamalara 30 TL değerinde Maxipuan kazanma fırsatını sunmaktadır. Güncel fırsatları öğrenmek için maximuma ait mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. 

Maxipuan Nerelerde Kullanılır?

Ülkemizin en köklü bankalarından biri olan İş Bankasının haliyle birçok yer ile anlaşması bulunmaktadır. Bu nedenle MaxiPuanları kullanabileceğiniz yerlerin sayısı da epey fazladır. Maxipuanlarınızı kullanabileceğiniz yerler şu şekilde sıralanabilir:

Maxipuan Kullanabileceğiniz Alışveriş Siteleri

Maxipuan kullanabileceğiniz alışveriş siteleri GittiGidiyor, Hepsi Burada, Hızlıal ve N11 olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca burada yapacağınız harcamalarınızı Maximum kart sayesinde 3, 6 veya ihtiyaca göre 9 taksite de böldürebilirsiniz.

Maxipuan Kullanabileceğiniz Marketler

Maxipuan kullanabileceğiniz marketler Migros, Kipa, Carrefour SA, Makromarket, Teknosa, GS Store, Bimeks, Gratis ve A101 olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca özellikle okul döneminde bu marketlerden yapacağınız kırtasiye alışverişleriyle de daha çok Maxipuan kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Cinemaximum da Maxipuan kazanabileceğiniz yerlerden biridir.

Maxipuan Kazanabileceğiniz Akaryakıt İstasyonları

Maxipuanların en çok kullanıldığı yerler şüphesiz akaryakıt istasyonları. Siz de biriktirdiğiniz Maxipuanları Petrol Ofisi ve OPET mağazalarında kullanarak akaryakıt satın alabilirsiniz.

Maxipuan Kullanabileceğiniz Havayolu Firmaları

Yaptığınız alışverişler sayesinde kazandığınız Maxipuanları Türk Hava Yolları ve Atlas Global şirketlerinde kullanarak uçak biletinizi bedavaya alabilir ya da indirim yaptırabilirsiniz.


HABER ETİKETLERİ maximummaximum puanmaximum puan neredemaximum puan hangi sitelermaximum puan kullanmamaximum puan kullanılan yerler

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama