Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar nakit sıkıntısı yaşayan gençlere adeta nefes alma fırsatı veriyor. Bu yazımızda öğrenciye verilen kart çeşitleri ve aralarındaki farklar üzerine bilgiler bulabilirsiniz. 

Öğrencilere Kredi Kartı

Hem ülkemizin hem de dünyanın zor günlerden geçtiği bir koronavirüs pandemisi mevcut olduğundan, finansal konularda yardım isteyen kişilerin sayısı çoğaldı ve nakit ihtiyacı da arttı. Nakit ihtiyacı artan kişilerden biri de şüphesiz öğrenciler. Bunu bilen birçok banka öğrencilere kredi kartı vermeye devam ediyor.

Özellikle covid-19 pandemisi nedeniyle bu kişilerin bankaya gitmesine gerek kalmadan tüm işlemler evden halledilebiliyor. Siz de şubeye gitmeden başvuru yapabilir ve kartınızı onaylatıp hemen kullanmaya başvurabilirsiniz. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar dışında, bu bankaların sunduğu kredi seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Peki öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

Aşağıda yer alan bankalardan istediğinizi seçebilirsiniz. Bankaların çeşitli olarak öğrencilere sunduğu avantajlara ve özelliklere göz atabilirsiniz. Öyle ki, bazı kartları kullanabilmek için yıllık olarak belirli bir miktarda kart aidatı ödemeniz talep edebilir. Seçtiğiniz bankanın internet bankacılığı şubesinden veya resmi internet sitesinde kart başvurunuzu tamamladıktan kısa süre sonra kartınız belirlenen adrese teslim edilecektir. 

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için belirli şartları da karşılamanız gerekmektedir. Örneğin öğrenci olmayan kişiler, ne yazık ki öğrenci kredi kartlarına sahip olamamaktadırlar. 

İşte öğrencilere kredi kartı veren bankalar:

Akbank – Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Akbank’ın öğrencilere sunduğu kredi kartı Exi26 olarak karşımıza çıkıyor. Bu kart sayesinde Axess ailesinde olan tüm kartlara sunulan avantajlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca nakit çekim, kredi kartına taksit ve borç atlatma gibi tüm özellikler de Exi26 kredi kartında bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere, bu kartı çıkarmak için 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. bu kartla yapılan alışverişler sayesinde ChipPara da kazanılabilmektedir. Exi26 kredi kartının yıllık kullanım ücreti 20 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası – Genç Kart

Öğrenim kredilerinin de bulunduğu Ziraat bankası, ayrıca aynı kart aracılığıyla öğrencilere kredi kartı kullanabilme imkanını da sunmaktadır. Öyle ki, Maximum özelliği taşıyan bu kart ile Maximum kart kullanıcılarına sunulan tüm imkanlardan faydalanabilirsiniz. Genç Kart kullanıcılarının 5 yıl boyunca herhangi bir kart aidatı ödemesine gerek yoktur.

Garanti – Bonus Genç

Ülkenin en çok kullanılan bankalarından biri olan Garanti bankasının gençlere ve öğrencilere sunduğu kart Bonus Genç olarak karşımıza çıkmakta. 18 – 25 yaş aralığında olan kişilere verilen Bonus Genç için herhangi bir aidat ödemenize gerek yoktur. Ayrıca bu kart ile anlaşmalı kafe ve restoranlarda yapacağınız her harcamaya 20 TL değerinde bonus imkanı da sunulmaktadır. Bonus Genç kullanıcıları, kredi kartı ekstrelerini 1 ay erteleme imkanına da sahiptir. Bonus Genç kredi kartı sahipleri bu karta 444 0 333 numaralı telefondan veya Garanti bankasının resmi web sitesinden hemen başvurabilir.

TEB – ÜniversiTEB 

TEB’in öğrenciler için hazırladığı ÜniversiTEB kredi kartı sayesinde pek çok avantajdan faydalanabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki, bu kartı kullanan kullanıcıların aylık olarak limiti en başta maksimum 400 TL olarak belirlenmektedir. Hemen ardından düzenli ödemeler yapıldığı taktirde kart limiti yükseltilebilmektedir. Bonus Card özelliği taşıyan ÜniversiTEB kredi kartı sayesinde Bonus kart kullanıcılarına sunulan tüm özelliklerden faydalanabilirsiniz. Bu kartın yıllık kart ücreti yaklaşık 7 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası – Maksimum Genç 

İş Bankası da öğrencilerin nakit ihtiyaçlarına yönelik Maksimum Genç ürününü sunuyor. Gençlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan bu kartta yine onlara yönelik kampanyalar yer alıyor. Kartı kullanabilmek içinse 18-25 yaş aralığında olmak gerekiyor.

 


HABER ETİKETLERİ öğrenci kredi kartlarıöğrencilere kredi kartıöğrencilere kart veren bankalaröğrenci kredi kartı çeşitler

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama