Tron Coin nedir, nasıl alınır?

Tron Coin nedir, nasıl alınır?

Singapur kökenli bir kripto para birimi olan Tron Coin nedir, nasıl alınır? sorularının cevaplarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. 

Tron coin nedir?

Tron Coin kısa adı ile Tron’ un para birimi TRONIX’ dir. Blockchain’ e dayanan eğlence sektörüne yönelik olarak kurulmuş bir kripto para birimidir. Tron Coin’ in asıl oluşturulma sebebi eğlence sektörü olduğu için bu sektörde yapılan tüm çalışmalar ve içerik üretimlerinin Tron alt yapısı kullanılarak satılmasıdır. Tron aslında Steam, Apple Store gibi uygulamalara rakip olarak üretilmiştir. 

Kısa bir süre önce piyasaya giren Tron Coin total miktarı yaklaşık olarak 100 milyar olarak tasarlanmış ve piyasaya sürülmüştür. Sanal varlıklar tasarlanabilen ve piyasaya sürülebilen, kullanıcıların istedikleri bilgileri ve verileri özgür bir şekilde paylaşabilecekleri veya saklayabilecekleri şekilde dizayn edilen Tron altyapısına ilk geçen uygulama Peiwo uygulamasıdır. Bu uygulamanın yaklaşık olarak 10 milyonun üzerinde üyeye sahip olduğu bilinmektedir. 

Tron altyapısı bazı çalışma prensiplerine sahiptir. Bu prensipler; İçerik sağlama, altyapı, veri özgürlüğü, kişisel ICO olarak sıralanmaktadır. Tron altyapısında veriler özgürce oluşturulur, platformlara yüklenebilir ve dağıtılabilir. Kullanıcılar bu işlemlerde kontrol mekanizmasından geçmek zorunda kalmazlar. Kullanıcılar yükledikleri içerikler sayesinde sanal varlıklar kazanır ve platform bu şekilde varlığını sürdürür. Tron altyapısında kullanıcıların hepsi ICO düzenlemesi yaparak dağıtım yapabilirler. Diğer kullanıcılar ise bu varlıkları alabilir. Sanal varlıkların dağıtılması nedeniyle alış ve satış uygulamaları altyapı içerisinde bulunur. 

İlk üretim aşamasında Ethereum bazlı bir token olan Tron Coin 2018 yılı itibari ile kendi ağına taşınmış ve Blockchain içinde yer almaya başlamıştır. 

Kripto para uzmanlarının tavsiyeleri kripto para yatırımcılarının Tron Coin’ i yatırımları için yakından takip etmeleri gerektiğidir. Birçok borsada işlem görüyor olması TRX’in cazibesini artırmaktadır. 

Tron Coin Nasıl Alınır? 

Kripto para uzmanları Tron Coin almak isteyen Türk yatırımcıların Türkçe dil desteği sunan, kimlik onayı olmadan işlem yapılabilen Binance borsası vasıtası ile Tron Coin alınmasını önermektedirler. Bu yazının yazıldığı süreçte ne yazık ki TRX birçok alt coin gibi Türk borsalarından alınamıyor. Bu nedenle yabancı ama Türkçe dil desteği veren borsalardan Tron coin almak yatırımlarını bu yönde değerlendirmek isteyenler için tek seçenek olarak öne çıkıyor. 


HABER ETİKETLERİ tron cointron coin almaktron coin nedirtron coin nasıl alınır

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama