Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Gelişen dünyamızda farklı iş fikirleri de her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Ancak ülkemizde bu işler henüz uygulanabilir değil veya çok az uygulanabilir durumdadır. Türkiye’de olmayan iş fikirleri üzerinden yola çıkarak aşağıda yer alan işler veya benzer işleri ülkemize getirerek ticaretini yapmanız, size muhteşem bir kazanç fırsatı sunabilir.

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri Nelerdir?

Türkiye’de henüz olmayan ya da yurtdışından ithal edilen bazı iş fikirleri girişimciler için önemli fırsatların kapısını açabilir.  

Elektrikli Bisiklet Üretimi

Yurt dışında üretimi ve kullanımı sağlanan elektrikli bisiklet ülkemizde henüz yatırımcılar tarafından keşfedilmemiş bir yatırım aracıdır. Ülkemizde kullanılan elektrikli bisikletler, dış ülkelerden ithal edilerek getirilmektedir. Kullanım alanı ve ergonomik tasarımı ile ülkemizde de satışı yapılsa da üretiminin kısıtlı şartlarda yapılması, size bu alanda kazanç sağlayabilir.

Yanmaz, Kesilmez Sırt Çantası

Kapkaç ve kaybolma gibi durumlarda, eline geçen kişi tarafından kesilmesi ya da yakılması mümkün olmayan bu çantalar yurt dışında fazlaca rağbet görmektedir. Ancak ülkemizde herhangi bir eşine rastlanmayan bu çantalar üretime geçse, fazlasıyla tercih sebebi olacak ürünlerin başında gelir. Özellikle de bayanlar için güzel bir detay olacak bu çantalar gelir getiren bir ticari yatırım olacaktır.

Cep Sineması Kapsülü

Açık havada sinema izlemek hepimiz için güzel bir aktivite olacaktır. Yurt dışında sosyal hayat anlamında farklılıklar arayan insanların bulmuş olduğu cep sineması istediğiniz zaman yanınızda taşıyacağınız ses ve görüntü özellikleriyle, düz bir zemine yansıtılarak güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır. 

Su Filtreleme Aparatı

Suyu büyük oranda mikroplardan ve virüslerden arındırarak içme suyu özelliği kazandıran bu ürün, yurt dışında yaşanan içme suyu sıkıntısını büyük oranda azaltmaktadır. Dağcılar ve doğa severler tarafından ergonomik olarak kullanıma hazır olan bu aparat, ülkemizde ticari anlamda güzel bir yatırım aracı olabilir. Ülkemizde de dağ ve doğa sporları yapan birçok kişi olduğu düşünülürse bu ürünü bizde üretmek için geç kalmamalıyız.

Kolye Şeklinde Yazıcı

Kolye ucu şeklinde tasarlanmış olan ve yazıcı özelliği taşıyan bu aparat, günlük hayatta büyük kolaylıklar sağlayacak imkanlara sahiptir. İster kolye olarak takılabilen, isterseniz yakanıza takabileceğiniz bu aparat ile zamandan tasarruf etmeniz mümkündür.

Klimalı Yatak

Sıcak veya soğuk ülkelerde kişinin vücut ısısına göre yatak sıcaklığını ayarlayan yataklar çok revaçta. Ülkemizde de dört mevsimin yaşandığı düşünülürse, yatırımcılar için büyük bir kazanç kapısı olacak bu yataklar Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasındadır. Sıcak günlerde sizi serinletecek, soğuk günlerde ise sıcacık yatmanızı sağlayacak bu yataklar güzel ve ayrıntılı düşünülmüş bir yatırım aracı olabilir.

Hayvan Kiralama

Günümüzde doğal yaşama olan ilginin artması ile doğan bir ticari fikirdir. Yazlık olarak kalınan evlerde süt ve yumurta elde etmek için hayvan kiralama yöntemi kullanılmaktadır. Çiftlik hayvanları satışı yapan birçok yabancı şirket ellerinde bulunan inek, koyun, keçi veya tavuk gibi çiftlik hayvanlarını müşterileri için belirli sürelerle kiralıyor. Henüz Türkiye’de olmayan bu alan doğal yaşam sürmek ve çiftlik hayatı yaşamak isteyen kişilere yönelik pazarlama ile kazanç kaynağına dönüştürülebilir. 


HABER ETİKETLERİ yurtdışında olup türkiye'de olmayan işlertürkiyede olmayan iş fikirleriülkemizde olmayan iş fikirleri.

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama