Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Yapılır? Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Yapılır? Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Dijital bankacılıkta öncü olan Yapı Kredi Bankası, cebe havale konusunda da birçok bankaya göre daha yaygın uygulamalara sahiptir. Cebe havale işlemi, banka hesabına sahip olmayan vatandaşların kendilerine gönderilen parayı çekmesine olanak sağlayan bir işlemdir. İnsanlar, hizmet aldıkları banka aracılığı ile para göndermek istedikleri kişilerin cep telefonu numarasını kullanarak para gönderirler. Yapı Kredi cebe havale işlemini gerçekleştirebilmek için aşağıdaki işlemler sırası ile yapılmalıdır. 

Yapı Kredi Cebe Havale İşlemi

Yapı kredi cebe havale işlemi için izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

  • Öncelikle bu işlemi gerçekleştirebilmek için Yapı Kredi Mobil uygulamasını Android ya da iOS cihazınıza indirmelisiniz. Ardından mobil uygulamaya giriş yapmalısınız. 
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Para Transferleri” seçeneğini tıklayın.
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra “Cebe Havale” menüsünü göreceksiniz. Bu menüye giriş yapın.
  • Bu adımda para göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve gönderilecek olan tutarı belirtmelisiniz. Ardından işlemi onaylamanız gerekmektedir. 
  • Para, cebe havale edildikten sonra para gönderilen kişi, Yapı Kredi ATM’lerinden parayı çekebilir.

Yapı Kredi Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Yapı kredi cebe gelen havale çekimi için yapmanız gerekenler şunlardır;

Paranın gönderildiği kişinin parayı çekebilmesi için ATM’nin “Kartsız İşlemler” menüsüne giriş yapması ve ardından Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını, parayı gönderen kişinin cep numarasını ve kendi cep telefonu numarasını girmesi gerekmektedir. Bunun yanında, cep telefonuna gelen kısa mesajda yer alan güvenlik kodu da bu adımda girilmelidir. Bütün bilgiler doğru bir şekilde doldurulduğu takdirde alıcı, havale edilen parayı çekebilir. 

Yapı Kredi cebe havale işlemleri bazı sınırlamalara tabidir. Para gönderen kişi bir cebe havale işleminde en çok 500 TL’lik bir gönderim gerçekleştirebilir. Gün içerisinde bu işlem en fazla 2 kez tekrarlanabilir. Bir hafta içerisinde ise en fazla 4 kez işlem yapılabilir. Alıcı için de aynı kısıtlamalar geçerlidir. Bunun yanında alıcılar aylık en çok 1500 TL para çekim işlemi gerçekleştirilebilmektedir. 

Para gönderen Yapı Kredi müşterisi, kendi cep numarasına havale yapamaz. 

Cebe havale ile gönderilen para, alıcı tarafından bir günlük bir zaman dilimi içinde çekilmelidir. Eğer alıcı, para çekim işlemi sırasında doldurması gereken bilgileri 3 kez hatalı girerse para, gönderenin hesabına tekrar yatar. 24 saatlik sürenin sonunda çekilmeyen tutarlar da göndericinin hesabına geri yatar. 

Bu yöntem ile para çekebilmek için yalnızca Yapı Kredi Bankası ATM’leri kullanılabilir. 

Yurtdışına kayıtlı bir GSM operatörüne ait telefon numarası ile cebe havale işlemi yapılamaz. 

Bunlara ek olarak, cebe havale işlemi, haftanın her günü her saat içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Yapı Kredi cebe havale işleminde geçerli olan ücretlendirme ise 0.57 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. 

Bu yazının ardından “Akbank cebe gelen havale nasıl çekilir?” başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir. 


HABER ETİKETLERİ yapı kredi cebe havaleyapı kredi ceve havale yapmakyapı kredi cebe gelen havaleyi çekmek

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama