Ziraat Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Ziraat Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Sanal kart Ziraat Bankası tarafından popüler hale getirilmiş bir hizmettir. Banka kartı özelliklerinin hepsine sahip olan ve sanal ortamda kullanılabilen kartlar, güvenli olmalarıyla da dikkat çeker. Fiziksel bir kartın bulunmaması, çalınma veya diğer sebepli kayıpların engellenmesini sağlar. Müşteri hizmetlerini aramadan, şubeye gitmeden şifre yenileme işlemleri yapabilmek mümkündür.

Ziraat Bankası üzerinden sanal kart oluşturma adımları ise şunlardır:

  • Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması açılır. 
  • Menüden “Kartlarım” bölümü seçilir. 
  • “Kredi Kartlarım” ve “Banka Kartlarım” seçeneklerinin altındaki “Sanal Kartlarım” butonuna basılır.
  • Önceden oluşturduğunuz kartları burada görebileceğiniz gibi, kartınızın mevcut olmaması halinde “Sanal Kart Ekle” seçeneğini kullanarak kartınızı oluşturabilirsiniz. 
  • Sanal kart sahibi olmanın ilk adımı, tanımlanacak kredi kartınızı seçmektir. Yeni kart, kullandığınız kredi kartlarından birine bağlanır.
  • Limit belirleme yaparak, kartınızla ne kadar harcama gerçekleştirilebileceğini saptayabilirsiniz. Aynı ekran üzerinden kartın para birimini seçmeniz de mümkündür. TL veya USD tercih edilebilir. 

Sanal Kart Nasıl İptal Edilir?

Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını kullanarak oluşturduğunuzu kartı iptal etmek için sırasıyla “Kartlarım” – “Sanal Kartlarım” – “Kart İptal” seçenekleri kullanılmalıdır. Eğer kartınızın limitini değiştirmek isterseniz, aynı ekran aracılığıyla yeni limit belirleyebilirsiniz.

Sanal Kart Ne İşe Yarar?

İnternet ortamında kullanabileceğiniz sanal kart Netflix için, Spotify için veya Youtube Premium için yapacağınız ödemeleri kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlar. İnternet alışverişlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz kartların tüm bilgilerine mobil uygulamadan ulaşabilirsiniz. 

Fake Sanal Kart Oluşturma Mümkün mü?

Fake sanal kart oluşturma, işlem sırasında talep edilen bilgilerden dolayı mümkün sayılmaz. Sanal ortamda kullanılmaya uygun olan dijital kartların hepsi, bir adet reel hesaba bağlanmak zorundadır. Farklı birilerinin adını kullanarak veya kimliğinizi gizli tutarak sanal kart oluşturma işlemi yapamazsınız. Eğer yapacağınız harcamaların kimse tarafından denetlenmemesini istiyorsanız, bu verileri kimsenin görüntüleyemeyeceğini hatırlatırız.

Sanal Kartın Dezavantajı Var mı?

Sanal kart, risksiz olarak kullanılabilir. Belirlediğiniz limiti aşmadan alışveriş yapmanız mümkün olurken, tek tuşla kartı iptal edebilme kolaylığı da mevcuttur. Kontrolün tamamen size ait olduğu kartların öne çıkan bir dezavantajı yoktur. 


HABER ETİKETLERİ sanal kart ziraatziraat bankası sanal kart oluşturmasanal kart oluşturma

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama