4 büyük spor şirketinin hisseleri mayısta kazandırdı

4 büyük spor şirketinin hisseleri mayısta kazandırdı

Borsa İstanbul’da işlem gören büyük spor kulüplerinin şirketleri arasından mayıs ayında en çok kazandıran yüzde 31,4 ile Galatasaray oldu. Mayıs ayı tüm spor kulüplerinin şirketlerinin yatırımcısına para kazandırdığı bir ay oldu.

Spor endeksi yükselişte

Mayıs ayında spor endeksi yüzde 17,5 değer kazandırırken 4 spor şirketi de geride bıraktığımız ayda yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Geçtiğimiz ay en çok kazandıran spor şirketi yüzde 31,4 ile Galatasaray olurken onu yüzde 15 ile Fenerbahçe ve Beşiktaş izledi. Trabzonspor ise söz konusu dönemde yüzde 7,7 kazandırdı. 

Ocak- Mayıs Döneminin Lideri Trabzonspor

Ocak- mayıs dönemine bakıldığında da ise en çok kazandıran Trabzonspor olarak ön plana çıktı. Bu 5 aylık dönemde Trabzonspor yatırımcısına yüzde 165,6 kazandırırken Galatasaray’da bu değer yüzde 67 oldu. 5 aylık süreçte Beşiktaş yatırımcılarına yüzde 0,4 kazandırdı, Fenerbahçe hisseleri ise b dönemde yüzde 18,2 değer kaybı yaşadı. 

En Fazla Piyasa Değeri Galatasaray’ın

Galatasaray, Borsa İstanbul’da en fazla piyasa değerine sahip spor şirketi olarak ön plana çıktı. Galatasaray’ın piyasa değeri mayıs ayında 1 milyar 830 milyon 600 bin lira olarak kaydedilirken Trabzonspor 1 milyar 349 milyon 790 bin 530 lira, Fenerbahçe 1 milyar 170 milyon 933 bin 400 lira, Beşiktaş ise 590 milyon 400 bin lira piyasa değerine sahip.


HABER ETİKETLERİ trabzonspor hisseleribeşiktaş hisselerifenerbahçe hisselerigalatasaray hisseleri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama