4 Büyükler Arasından En Çok Kazandıran Trabzonspor Oldu

4 Büyükler Arasından En Çok Kazandıran Trabzonspor Oldu

Koronavirüs nedeniyle sahadaki mücadeleye ara verilse de Borsa İstanbul’da 4 büyükler arasındaki rekabet devam ediyor. Nisan ayında dört büyük kulübümüzün hisseleri arasından yatırımcısına en fazla kazandıran Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği oldu. 

Borsa’da da Lider

Kovid 19 salgınına ilişkin olumlu gelişmeler spor hisselerini de pozitif yönden etkiledi. Süper Lig puan durumunda zirvede yer alan bordo mavili ekip Borsa İstanbul’da da yatırımcısının yüzünü güldürdü. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği hisseleri Nisan ayında yüzde 69.8’lik artışla en çok kazandıran spor şirketi oldu.

4 büyük kulübümüzün hisseleri Nisan ayında yatırımcısını karlı çıkardı. Geçtiğimiz aydan Trabzonspor hisseleri yüzde 17.5 Fenerbahçe hisseleri yüzde 17.5, Galatasaray hisseleri yüzde 16.2 ve Beşiktaş hisseleri ise yüzde 9.7 karlı çıktı.

Galatasaray En Fazla Piyasa Değerine Sahip

4 büyük kulübümüzün spor şirketleri arasında en fazla piyasa değerine sahip olan ise Galatasaray oldu. Galatasaray Nisan ayını 1 milyar 393 milyon 200 bin lira piyasa değeriyle tamamladı. Trabzonspor 1 milyar 252 milyon 870 bin 344 lira ile Galatasaray’ı takip ederken Fenerbahçe 504 bin 199 lira, Beşiktaş ise 513 milyon 600 bin lira piyasa değeriyle geçtiğimiz ayı tamamladı.

 


HABER ETİKETLERİ borsa trabzonsporborsa beşiktaşborsa fenerbahçeborsa galatasarayborsa spor kulüpleri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama