Ekim ayında borsanın lideri Fenerbahçe

Ekim ayında borsanın lideri Fenerbahçe

Ekim ayın spor endeksi yüzde 5,7 değer kaybederken spor şirketleri arasından yatırımcısının yüzünü güldüren tek şirket Fenerbahçe Futbol AŞ oldu.

Ekim ayında Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un hisseleri değer kaybetti. Spor şirketlerinin mali yapılarındaki negatif görünüm, borçların yükselmesi ve zarar açıklamaları hisse performanslarını olumsuz etkilerken bu 3 büyük kulübün Süper Lig’de dikkaç çeken bir performan sergilememesi de hisse performanslarını olumsuz yönde etkiledi.

Ekim ayında Fenerbahçe yatırımcısına yüzde 19,1 kazandırırken Galatasaray yüzde 20,2 ,  Trabzonspor yüzde 18,5 , Beşiktaş ise yüzde 15,6 kaybettirdi.

Ocak-Ekim Döneminde Fenerbahçe kazandırdı

Fenerbahçe 10 aylık dönem baz alındığında da yatırımcısına en çok kazandıran spor şirketi oldu. Söz konusu dönemde Fenerbahçe hisseleri yüzde 140 kazandırırken Trabzonspor yüzde 87,  Galatasaray yüzde 67, Beşiktaş ise yüzde 19,2 kazandırdı.

Fenerbahçe Ekim ayını 3 milyar 438 milyon 565 bin 200 TL piyasa değeriyle tamamlayarak Borsa İstanbul’da en fazla piyasa değerine sahip spor şirketi oldu. Fenerbahçe’nin ardından 1 milyar 830 milyon 600 bin TL piyasa değeriyle Galatasaray gelirken, Galatasaray’ı 950 milyon 290 bin 336 TL piyasa değeriyle Trabzonspor, 700 milyon 800 bin TL piyasa değeriyle Beşiktaş takip etti.


HABER ETİKETLERİ fenerbahçe borsagalatasaray borsatrabzonspor borsabeşiktaş borsa

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama