ABD Hisseleri Petroldeki Çöküş ile Zirveden Düştü

ABD Hisseleri Petroldeki Çöküş ile Zirveden Düştü

ABD hisse senetleri, petrol fiyatlarındaki çöküşle birlikte altı hafta boyunca geldiği zirveden çöküşle ayrıldı.  

ABD’deki hisse senetlerinin tümü New York’ta petrol fiyatlarının çökmesi ve yatırımcıların şirketler üzerinden gelecek olan kar rakamlarına hazır olmaları ile birlikte altı haftalık yükselişin sonunda geriye doğru inmeye başladı. 

Batı Teksas petrolünün varil başı olarak 12 dolar civarına gerilemesiyle Gösterge Standart & Poor’s 500 Endeksi, yaklaşık yüzde 1 oranında düşüş yaşadı. 

PETROL 11 DOLARIN ALTINA İNEREK %40 İLE REKORA İMZA ATTI 

Enerji hisseleri de bir taraftan sert bir düşüş gösterirken, Amazon.com ise büyük sermayeye sahip olan teknoloji şirketlerine destek yardımı yaptı. Nasdaq 100 endeksi yüzde 0.5 civarlarında düşüş gerçekleştirirken, diğer taraftan ise Exxon ve Chevron Dow Jones Endeksi yaklaşık olarak yüzde 2 civarlarındaki gerilemesine öncülük yaptı. 

California’da First American Trust ve Santa Ana baş yatırım yetkilisi, eski günlere geri dönmenin zaman alacağını ve canlanma olmadan eskiye dönmenin bir anlamının olmadığını ifade etti. 

Yatırımcılar yeni güne Kongre’nin yeni bir harcama paketine yakın durduğuna ilişkin haberlerle ve petroldeki çöküş ile birlikte uyandı. Bir taraftan ise kar sezonu hız kesmeden devam ediyor. S&P 500 Endeksi sahibi şirketlerin beşte bir oranındakileri bu hafta içerisinde finansallarının açıklamasını yapacaklar. Bu şirketlerden bazıları ise Netflix ve Coca-cola. 

 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama