Dolar 7 TL’yi Zorladı!

Dolar 7 TL’yi Zorladı!

Dolar 7 TL olacak mı?” sorusu piyasalarda gündemi en çok meşgul eden sorulardan biri haline geldi. 

Dolar’ın 7 TL psikolojik sınırını aşıp aşmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak ama 29 Nisan’da bu sınıra oldukça yaklaştı. Gün içerisinde dolar fiyatı tavan noktasında 7 TL’ye 0.0064 TL kadar yaklaştı ve ardından yeniden düşüşe geçti.

7 TL'ye Ramak Kala

Günü 6.9862 ile açan dolar bir ara 6.9936’ya yükselerek 7 sınırını aşmasını bekleyen yatırımcıları heyecanlandırsa da günü yüzde 0.51’lik değer kaybıyla 6.9506 bandında tamamladı.

Dolar 1 Ağustos 2018’de 5 TL,  7 Şubat 2020’de 6 TL sınırını aşmıştı. Dünya üzerinde yaşanan son gelişmelerden sonra ise yine hızlı bir şekilde ivme kazanarak sadece iki ay içerisinde 7 TL sınırını zorlamaya başladı.

Dolar Fiyatı 7 TL'yi Aşacak Mı?

Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda Amerikan ekonomisinin beklenenin üstünde bir daralma yaşaması ve ham petrol taleplerinin azalarak büyük oranda düşüş yaşaması varil fiyatlarının 11 doların altında seyretmesi doların seyrini etkileyip etkilemeyecek mi? FED’in politika faiz oranlarını  %0 -%0.25 bandında sabit kalmasına karar vermesi doların seyrini nasıl bir yön verecek?

Dolar fiyatları önümüzdeki süreçte hareketli günler geçirecek ve piyasalarda gündem yine dolar üzerine olacak gibi görünüyor.

 


HABER ETİKETLERİ dolar fiyatıdolar 7 tldolar yükselişidolar 7 tl olacak mı

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama