Gram, Çeyrek Ve Cumhuriyet Altını Fiyatları Açıklandı

Gram, Çeyrek Ve Cumhuriyet Altını Fiyatları Açıklandı

Altın güne yükselişle başladı. Gram fiyatı 334,8 liradan alıcılarını beklemekte. Kapalıçarşı’da ise cumhuriyet altını 2.245 liradan satılırken, çeyrek altın 550 liradan satılmakta. 

Dün baktığımızda altının ons fiyatı ve dolar kuru düşüne paralel giden gram altın, günü 0,7 azalış ile 333,8 liradan bitirdi. Yeni güne ise kazançla başladı. Gram altının fiyatı saatler12.15’i göstermesinden itibaren öncekinin 0,3 üstüne 334,8 liradan işleme koydu.

CUMHURİYET VE ÇEYREK ALTIN NE KADAR? 

Bahsedilen dakikalarda Kapalıçarşı’da cumhuriyet altını 2.245 liradan, çeyrek altın ise 550 liradan satılmakta. Ons fiyatı ise öncekine göre yüzde 0,6 azalışla 1.607 dolar seviyelerinde kendini dengelemekte. 

320-335 LİRA BANDI GRAM ALTINDA ÖNE ÇIKMAKTA

Analizcilere göre, oluşan yeni tip korona virüs salgının her etkisi olduğu gibi ekonomik etkilerini de en aza indirmek için ABD’de senatonun 2,2 trilyon dolarlık paketi onaylamasının hemen ardından altının ons fiyatının hafif bir şekilde gerilediği görülmekte. Analizciler yeni tip korona virüs salgınına ilişkin haberlerin takip edilebileceğini, bugün yurt dışında ABD’nin işsizlik başvuruları ve 4. Çeyrek büyümesi ile ve yine bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın açıklayacağı haftalık olarak medyaya sunduğu para ve banka istatistikleri ile mümkün olacağını duyurdular. 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama