Haftanın kazandıran ve kaybettiren yatırımları araçları

Haftanın kazandıran ve kaybettiren yatırımları araçları

Popüler yatırım araçları olan Altın, dolar, Euro ve Borsa İstanbul arasından haftanın kazandıran ve kaybettirenleri hangileri oldu?

Altın düşüşte

24 ayar külçe altının gram satış fiyatında geride bıraktığımız haftada yüzde 0,82 kayıp yaşandı. Bu kaybın ardından altının gram satış fiyatı 434,60 liraya geriledi. Cumhuriyet altının da ise yüzde 0,83 gerileme yaşandı. Bu gerilemeyle birlikte  Cumhuriyet altının satış fiyatı 2 bin 883 lira seviyesine indi.

Döviz kurları haftayı kayıpla kapattı

Dolar haftayı yüzde 1,57 kayıpla kapattı. Bu düşüşle birlikte doların fiyatı 7,2850 liraya geriledi. Euro da düşüş gösteren kurlar arasındaydı. Yüzde 1,64 gerileyen Euro’nun fiyatı 8,8660 liraya indi.

Dolar ve euro’nun haricindeki diğer popüler döviz kurları arasında yer alan İsviçre Frangı TL karşısında yüzde 1,46 değer kaybederken İngiliz sterlininin satış fiyatı yüzde 1,05 düşüş gerçekleşti.

BIST 100 Endeksi İçinden En Çok Karsan Otomotiv Kazandırdı

BIST 100 endeksi geride bıraktığımız haftayı haftalık bazda yüzde 4,47 kayıpla tamamladı. Endeksin kapanış seviyesi 1.473,45 puan oldu.

BIST 100 endeksi hisse senetleri arasından en çok kazandıran 3 hisse sırasıyla Karsan Otomotiv, Gübre Fabrikaları ve Deva Holding oldu.


HABER ETİKETLERİ haftanın kazandıran yatırımlarıhaftanın kaybettiren yatırımları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama