Almanya’da Perakendeciler Yeniden Açılıyor

Almanya’da Perakendeciler Yeniden Açılıyor

Koronavirüs nedeniyle büyük bir çöküş yaşayan Almanya’da hayat normale dönmeye başlıyor. Almanya’da bazı perakendecilerin yeniden açılmasına izin çıktı.

Avrupa Birliği’nin en önemli ekonomilerinden biri olan Almanya’da normalleşme süreci için ilk adımlar atılmaya başlandı. Bugüne kadar Kovid 19 nedeniyle 5.575 kişinin hayatını kaybettiği Almanya’da küçük perakendecilerin yeniden açılmasına koşullu olarak izin verildi.

Hangi Perakendeciler Yeniden Açılacak? 

İş yerleri 800 metrenin altında olan perakendeciler yeniden müşterilerine hizmet verebilecek, elbette hijyen ve sosyal mesafe tedbirlerine uyum sağlayarak ve gerekli tüm önlemleri alarak.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkeler arasında Almanya’da yer almıştı. Salgın tehlikesinin her geçen gün artmasının ardından ülke ciddi kararlar alarak pandeminin önüne geçebilmek için mücadele etmeye başlamıştı. Salgın sürecinin ardından yayınlanan önemli raporlarda Almanya dahil olmak üzere birçok Avrupa Birliği ülkesinin ekonomisinde bugüne kadar görülmemiş kadar büyük daralmalar yaşanabileceğine dikkat çekilmişti.

Bu gelişmelerin ardından Alman hükumeti hayatı aşamalı olarak normalleştirme adına önemli bir adım attı ve perakendecilere yeniden açılma izni verdi.

Küçük İşletmelere İzin 

Alınan karar doğrultusunda küçük işletmelerin yanı sıra kitapçılar, araba bayileri, mobilya mağazaları bazı büyük firmalar da yeniden kepenklerini kaldırabilecek.

Her ne kadar Almanya hükümeti pandemi nedeniyle alınan karantina önlemlerini azaltmaya başlasa da Almanların yeniden mağazalara dönme konusuna karşı mesafeli durdukları öğrenildi. Bunu yanı sıra pandeminin değiştirdiği alışveriş alışkanlıklarının piyasalara ve ticarete yansımasının nasıl olacağı merak ediliyor. 

Almanya’da verilere göre halen 153.129 koronavirüs vakası bulunuyor. 


HABER ETİKETLERİ almanyaalman ekonomisialmanya perakendecileralmanya korona önlemleri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama