22 Eylül 2020 ekonomi gündeminde takip edilmesi gerekenler

22 Eylül 2020 ekonomi gündeminde takip edilmesi gerekenler

Haftanın ikinci işlem gününe yurt dışı piyasalar kayıplarla başladı. Asya borsalarında 22 eylül gününde ibre aşağı doğru görünüyor. ABD vadeli kontratlarında da aşağı yönlü bir seyir söz konusu. 

Dolar yükselişine devam ediyor

Türkiye piyasalarında bugün tüketici güven endeksi verisi takip edilecek. Döviz kurları için ise bugün de hareketli bir gün yaşanıyor. Dün 7,60’ın üzerini görerek rekor tazeleyen dolar sabah saatlerinde 7,6435’ten işlem görüyor.

Dünü yatay bir seyir ile geçiren Euro bugüne 8,9796 seviyesinden başladı ve sabah saatlerinde yüzde 0,03 yükselişle 8,9823 TL’ye yükseldi.

Altında değer kaybı sürüyor

Dün doların değer kazanmasıyla gerileyen altın güne yine değer kaybıyla başladı. 469,48 ile açılış yapan altının gram fiyatı günün ilk işlem saatlerinde yüzde 0,14 değer kaybederek 468,84 seviyesine indi.

Petrol fiyatları toparlanıyor

Petrol fiyatları dünkü kayıplarını toparlasa da salgında vaka sayılarının artması nedeniyle talep endişeleri sürüyor. Bren petrolün varil fiyatında yüzde 0,3 artış yaşanırken ABD hafif ham petrolü fiyatı yüzde 0,48 yükseldi.

Metal piyasalarında ise yukarı doğru bir seyir söz konusu. Endüstriyel metal fiyatları yeniden pandemi öncesinde seviyelerini yakaladı.


HABER ETİKETLERİ ekonomi gündemiekonomialtındolareuro

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama