Kamu bankalarından dört yeni kredi paketi kampanyası

Kamu bankalarından dört yeni kredi paketi kampanyası

Kredi çekmek için bekleyenlerin merak ettiği 2020 kamu bankaları kredi paketi kampanyasının detayları belli oldu. Normalleşme sürecine geçiş için kamu bankaları tarafından ihtiyaç, konut, taşıt, turizm için dört yeni kredi paketi açıkladı.

Kamu Bankaları Konut Kredisi Paketi

Sıfır ya da ikinci el konut alımlarında 15 yıla vade fırsatları ve ilk 1 yıl ödemesiz finansman imkanı sunuldu. İstanbul, Ankara ve İzmir’de 750 bin lira diğer şehirlerde ise 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanılabilecek.

En az %10 peşinat oranıyla 12 ay ödemesi olmayan kredilerde sıfır evler için %0,64 , ikinci el evler için ise 0,74 faiz oranıyla kredi çekilebilecek.

Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Paketi

Sıfır km araç almak isteyenler yerli üretim yapan anlaşmalı firmaları tercih ettiğinde %0,49 ila yüzde 0,69 faiz oranlarından taşıt kredisi alabilecek.

İkinci el taşıtlarda ise faiz oranı yüzde 0,82 olacak. 150 bin liraya kadar çekilebilecek olan kredi en fazla 60 ay vadeli olacak ve 6 ay ödemesiz dönem fırsatı sunulacak. Bu kredi paketi 7 yaş altında olan araçlar için değerlendirilebilecek.

Kamu Bankaları Tüketici Kredisi Paketi

Yerli üretim yapan firmalarla anlaşılarak en az 3.000 en fazla 30.000 TL kredi tutarı 6 ay ödemesiz en fazla 60 ay vadeyle yüzde 0,55 faiz oranından sunulacak. 

Faturaları tüketici kredilerinde ise faiz oranı yüzde 0,82 olacak.

Kamu bankaları tatil destek kredisi paketi

Tatile çıkıp yılın yorgunluğunu ve stresini atmak isteyenler de unutulmadı. 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz ve 36 ay vadeli tatil destek kredisi paketleri kullanılabilecek. Bu kredinin ilk iki taksitleri firma ve banka tarafından ödenirken krediyi kullanan kişin taksit ödemeleri 9 ay sonra başlayacak. Bu kredi paketinin faiz oranı ise yüzde 0,67 olarak belirtildi.

Kredi kartlarıyla ödeme yaparak tatile çıkmak isteyenler ise peşin fiyatına ilk 3 ay ödemesiz ardından 15 taksitle toplam 18 ay peşin fiyatına faizsiz tatile çıkabilecek.


HABER ETİKETLERİ kamu bankası kredi paketikamu bankası kredi kampanyaları 2020kamu bankaları konut kredisikamu bankaları taşıt kredisi

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama