Taksit Sayıları Düşürüldü! Hangi Ürüne Kaç Taksit Yapılabilecek?

Taksit Sayıları Düşürüldü! Hangi Ürüne Kaç Taksit Yapılabilecek?

Kredi kartına gerçekleştirilen taksit sayılarında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından düzenlemeye gidildi. Belirli kategorilerdeki ürünlerinin vadelerinde azalma gerçekleşti.

Yeni Kredi ve Kredi Kartı Taksit Sayıları

BDDK’nın yeni düzenlemesine göre altın alımlarında kredi kartı taksitlendirme süresi 3 aya indi. Mobilya sektöründe de vade 3 ay indirilerek 9 ay ile sınırlı tutuldu. Bir başka taksit sayısı 3 ay indirilen sektör ise elektrikli eşya oldu. Bu düzenlemeyle birlikte mobilya ve elektrikli eşya alışverişlerinde en fazla 9 ay taksit yapılabilecek. 

Televizyon alışverişlerinde yapılacak taksit sayısı ise fiyata göre belirlenecek. 5 bin lira altındaki televizyonlar 9 taksit ile ödenebilecek. Fiyatı 5 bin lirayı aşan televizyonlarda ise vade süresi 4 ay ile sınırlı olacak.

Taşıt Alımlarında Kredi Vadeleri İndi

120 bin liraya kadar olan taşıtlarda kredi vadesi süresi 60 aydan 48 aya indirildi. 120 bin ile 300 bin lira arasındaki araçlar için ise vade süresi 48’den 36 aya indi. 300 bin ile 750 bin lira arasında bir fiyatı bulunan taşıtlar için kullanılan kredilerde maksimum vade 36 aydan 24 aya indirildi. Daha pahalı araçlar için kullanılacak kredilerde ise maksimum vade süresi 12 ay olarak belirlendi.

 


HABER ETİKETLERİ taksit sayısımaksimum taksit sayısıen fazla kaç taksitaraç kredisi en fazla taksit

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama