Tasarruf Etme Yolları

Tasarruf Etme Yolları

Bulunduğumuz ülkede herkes bir yerlere gelmek ister. Ama bunun için her hangi bir birikimi kimsenin yoktur. Kimileri doğuştan şanslı olup hiç birikimsiz zaten hali hazırda olan parayı kullanır kimileri ise birikim yapmak zorundadır. Tasarruf yapmak ve Tasarruf etmenin yollarını aramak zorundadır. Yapılan harcamalar nasıl olmalı nasıl tasarruf edersiniz hep beraber bakalım. 

Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir?

Özel Araç Kullanımını Azaltın

Günümüzde pek çok vatandaşımız özel araç sahibi olmuştur. Bu tasarruf yapmayı düşünen bir insan için gereksizdir. Özel araç almayın demiyoruz kesinlikle tabi ki herkesin kendine ait aracının olması çok güzel bir şey fakat bunu gerekmedikçe kullanmaktan kaçının bunun size hem psikolojik hem de maddi anlamda bir çok faydasını göreceksiniz. Toplu taşıma araçları günümüzde gitmemiz gereken her yere gitmektedir. Özel aracınızla giderken yapacağınız trafik stresi artık zihninizde olmayacaktır. Her şeyden önce aracınızı nereye park edeceğim diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Toplu taşıma kullanıyor sanız aylık paketleri araştırıp onlara geçmelisiniz. 

Harcamalarınıza Dikkat Etmelisiniz

Yapmış olduğunuz harcamaların ne kadar sizin için gerekli olduğunu ölçerek yapmalısınız. Buna ne kadar çok dikkat etmeye çalışırsanız sizin için maddi anlamda o kadar çok fazla getirisi olacaktır. Bunun dışında kredi kartı harcamalarında son dönemlerde çok fazla internete yönelik olduğu için harcamalarınızın farkına bile varmakta zorlanabilirsiniz. Bunu önlemek için kullanmış olduğunuz kredi kartınızı internet alışverişlerine kapatmanızı öneriyoruz. Marketlerdeki alışverişlerde gerekli ya da gereksiz ayırt etmeden alınan ürünlerde gereksiz olanlar size tasarruf etmeyi bıraktırıyor. 

Yatırım Yapmak İçin Gayret Edin

Günümüzde yatırım yapmak için birçok platform bulunmaktadır. Bunlardan bazıları bankalar ve sigorta şirketleridir. BES olarak bilinen Bireysel Emeklilik Sigortası şuanda artık bankalar üzerinden de yapılmaktadır. Bu sizin için bir yatırım olacaktır. Çok cüzi miktarlarda yatırdığınız parayı belli bir süre sonra çekme sansınız olacaktır. Bunun dışında kazancınızı harcarken bu yatırım sayesinde rahatlıkla harcayabilirsiniz. Yatırım sadece bunlar değildir. Birikiminiz var ise bir gayrimenkul almanızı öneririz ya da size para getirecek herhangi bir şey. Bu her şey olabilir kendinizi kısıtlamayın.


HABER ETİKETLERİ tasarruf etme nasıl tasarruf edilir

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama