Korona virüs sebebiyle kolonya ve maske dağıtımı başlıyor!

Korona virüs sebebiyle kolonya ve maske dağıtımı başlıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, ihtiyaç sahiplerine yapılacak 2 milyar liralık yardımın yanında oluşan virüs salgını nedeniyle kolonya dağıtımına başlanılacağını duyurdu. 

Korona virüs salgını sebebiyle Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, alınan tedbirlere karşı çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, maske ve kolonya dağıtımının ilk önce Ankara ve İstanbul'dan başlatılacağını sonrasında ise projenin genişletilebilineceği bilgisini verdi.  İhtiyaç sahibi olan vatandaşların tespit edildiğini ve 2 milyar liralık yardımın dağıtılacağı bilgisini verdi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞININ 1.500 TL OLACAK OLMASI

Türkiye çapına bakıldığında 1003 tane sosyal dayanışma vakfına ödenen payların arttırıldığını söyleyen Bakan Selçuk, böylelikle yaşlılara olan desteğin arttırıldığı bilgisini vermiş oldu. Önlemler çerçevesinde yapılan çalışmalara yönelik en düşük emekli maaşı olan 1000 lirayı 1500 liraya çıkardığı bilgisini paylaştı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ’NİN ŞARTLARI ESNETİLECEK

Çoğu işverenin ise Kısa Çalışma Ödeneği'nin sağladığı şartların esnetildiğinden dolayı bundan faydalanacağı konuşulanlar arasında. 2 aydan 4 aya çıkarılan telafi süresi ile Nisan ayı itibari ile emeklilere sağlanan maaşın1000 lira yerine 1500 liraya çıkmasını Bakan Selçuk, yaşlılara verilen desteklerin arttırılması olarak değerlendirdi. 

KOLONYA VE MASKE DAĞITIMI İSTANBUL VE ANKARA’DAN BAŞLAYACAK

Maske ve kolonya dağıtımı çalışması öncelikle Ankara ve İstanbul’dan başlayacak. Daha sonraları ise projede genişlemeye gidilebilinir. 


HABER ETİKETLERİ son dakika haberlericanlı haber

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama