Salgın Boyunca Gıda Fiyatları Düşecek

Salgın Boyunca Gıda Fiyatları Düşecek

Gıda fiyatları adına herkesi rahatlatacak açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı, korona virüs salgını süresi devam ederken fiyatların daha da aşağıya çekileceğini duyurdu. 

CNN Türk’te canlı yayında konuşan Bakan Bekir Pakdemirli, sevindirici haberi vererek salgın boyunca gıda fiyatlarının artmayıp aksi halde azalacağını açıkladı. 

Makarna üreticisinin üretim adına sıkıntı yaşamadığı ve ihracata devam ettiklerini sözlerine ekledi. Gıda da fiyatlar açısından bir gerileme yaşanacağını gıda probleminin ise yaşanmayacağını ifade etti. 

 

BU DÖNEMİ ATLATACAĞIZ

Gıda da fiyatların ve üreticinin devamlı izlendiğini söyleyen Pakdemirli, ürünlerin takiplerini aksatmadıklarını da ekledi. Bu zor günlerde ise işsiz kalan vatandaşı üretime çağırdı. Tarım Bakanlığı’na hazine arazilerinin birazını bedeli olmadan aldıklarını ve bu arazilerin hububat alanında değerlendirileceğini duyurdu. Ayrıca levrek ve çipura yarına kadar kampanyalı tüm marketlerde ve kimi balıkçılarda daha uygun fiyata satılacağını sözlerine ekledi.  

Pazarlarda ve halk sağlığına uymayan açık yerlerde ekmek satışının olmayacağını söyledi. Çiftçiye seslenerek ürünleri tarlada bırakmayacaklarını gerektiği takdir de ise kendilerinin alacaklarını açıkladı. 

Daha önceden geçirilmiş olunan kuş gribi hastalığına da dikkat çekerek onu nasıl yenmeyi başardıysak bunu da yenmek için çalışma arkadaşları ve kendisinin elinden geleni yaptıklarını söyleyerek açıklamalarına son verdi. 

 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama