Son Dakika: Temassiz İşlemler Limiti Arttırıldı

Son Dakika: Temassiz İşlemler Limiti Arttırıldı

Bugünden itibaren koronavirüsle başa çıkmak için alınan tedbirler kapsamında temassız ödemelerde, şifresiz işlem limiti 250 TL'ye çıkarıldı.

Dünyada etkisini hızla göstermekte olan virüs için Türkiye’de de ortaya çıkmasından hemen sonra önlemler alınmaya başlandı. Yapılan son tedbir ile ilgili açıklama ise Bankalar arası Kart Merkezi'nden elimize ulaştı. BKM, salgın tedbirleri için temassız ödemeler yapmak amacı ile işlem limitlerinin attırıldığını duyurdu. Soner Canko, (BKM Genel Müdürü) açıklamalarda bulundu. Canko yapılan yoğun talep sebebiyle temassız ödemelerde şifresiz olarak yapılan işlem limiti miktarını 18 Mart itibari ile 250 liraya kadar yükseltti.

NAKİT PARA ÇEKİMİ AZALDI

Oluşan salgın hastalık sonrasında nakit para kullanımı azalma gösterirken hijyen konusunda gerekli önemin gösterildiği açıkça belirtilmiş olundu. Oluşan panik havası yüzünden vatandaşların çoğu nakit para kullanmak yerine temassız işlemlere ağırlık verdi.

MART’IN İLK GÜNLERİNDE YÜZDE 9 ARTIŞ OLDU

Çin’den yayılan koronavirüsün ilk etkilerinin görüldüğü Mart’ın ilk 11 günü nakit çekim miktarı aynı seviyede yol izlerken, yerli olan kartlarla yapılan ödemelerde Şubat ayının aynı dönemine göre yüzde 9 oranında artış gözlendi.


HABER ETİKETLERİ temassız işlem limiti

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama