25 Milyon İkişi Virüs Nedeniyle İşsiz Kalabilir

25 Milyon İkişi Virüs Nedeniyle İşsiz Kalabilir

Dünya genelinde 25 milyon kişinin işini kaybedebileceğine sebep olduğu haberini aldığımız yeni tip korona virüs salgınının ciddi sonuçlar doğuracağı bilgisini Uluslararası Çalışma Örgütü’nden elde ettik.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünya üzerindeki binlerce insanın ölümüne sebep olan yeni tip korona virüs salgını, dünya üzerinde büyük panik ortamının yaratılmasına yol açtı. Virüsün piyasalar üzerinde yapılan olumsuz etkilerini Uluslararası Çalışma Örgütü’'nden yapılan son açıklamalarla birlikte bir kez daha görmüş olduk.

25 MİLYON KİŞİ OLASI İHTİMALLE İŞSİZ KALIR

25 milyon kişinin işsiz kalmasının çok olası olduğunu bildiren Uluslararası Çalışma Örgütü, korona virüsün işletmeler üzerinde de yavaş yavaş etkisini göstermeye başladığını açıkladı. Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle dünya genelinde 25 milyon kişinin işini kaybedebileceğini açıkladı.

NASIL OLMUŞTU?

Çin Halk Cumhuriyeti’nin  Hubei eyaletine bağlı olan Vuhan kentinde ortaya çıkan ve yeni tipi görülen korona virüs salgını sebebiyle dünya çoğunluğunun 8 bin 272 kişisi hayatını kaybetti. Dünya geneline bakıldığında ise korona virüslü vaka sayısının ise 206 bin 906'ya yükseldiği görülmekte.


HABER ETİKETLERİ korona virüstürkiyede işsizlik

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama