7 bankaya idari para cezası

7 bankaya idari para cezası

Bireysel ve ticari müşterilerin şikayetleri üzerine 7 banka toplam 204 milyon lira para cezası aldı. Bankalara uygulanan ceza Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından açıklandı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yaptığı açıklamada bireysel ve ticari müşteriler tarafından yapılan şikayetlerin incelendiği bilgisini verdi. BDDK 9 Temmuz tarihli toplantıda 7 bankaya toplamda 204.651 bin TL idari para cezası uygulanması kararı aldı. 

Karar hakkında yapılan açıklama da şu ifadeler kullanıldı;

BDDK, bireysel ve ticari müşteriler tarafından iletilen şikayetler üzerine yedi bankaya toplam 204 milyon lira para cezası uygulandığını açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) yapılan açıklamada, "Bireysel ve ticari müşteriler tarafından Kurumumuza iletilen şikayetler incelenmiştir" dendi ve şu bilgiler verildi:

"Bu kapsamda, şikayete konu bankalar hakkında Kurumumuz denetim elemanları tarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen Raporlarda yer alan tespitlere ilişkin olarak ilgili mevzuat ve Kurumumuzca bankalara iletilen talimatlara aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 9 Temmuz tarihli toplantısında alınan Kararlar ile ilgili mevzuat uyarınca 7 bankaya toplam 204.651 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Söz konusu şikayetlere ilişkin inceleme süreçleri kesintisiz devam etmektedir."


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama