İkinci El Araçta Korona Etkisi

İkinci El Araçta Korona Etkisi

Bir süredir hiçbir bayi de araç bulunamaması,  vatandaşın talebini ikinci ele doğru itmiş durumda.  Yılbaşından bu yana 2019’da da görülen ikinci el araç satışları canlılığını sürdürmeye devam ediyor.  Aracını satmaya korona virüs salgını nedeniyle internetten devam eden vatandaş ilanlarını vermeye devam ediyor. Vatandaşlar artık araçların satım aşamasında açıklama kısmında dezenfekte çalışmasının araç içinde yapıldığını ve bu koşullarda uygun fiyatlar belirlediklerini belirtiyor.

Korona virüs salgını, tüm otomotiv sektörünü etkisi altına aldığı gibi ikinci el araç fiyatlarını da etkisi altına aldı. 

Vatandaşların evden çıkmadan oluşan salgın havasına karşı önlem aldıkları şu günlerde bile arabasını satmak isteyenler internet aracılığı ile bu işlemi yapmaya devam ediyor. 

KORONANIN İKİNCİ ELE ETKİSİ

Salgından dolayı ise araçların açıklama kısmında genelde araçlarını dezenfekte çalışması yaptırdıklarını özellikle ilanlarında yazmaya başladı.

2019'un son çeyreğinde ise faizlerin düşmesi, muhtemel 6 ay hem sıfır hem ikinci el araç piyasasında yoğunluk başlattı. 

Oluşan yüksek talep ise, yılbaşından itibaren bayilerde araç bulunması ihtimalini iyice imkansızlaştırdı. Otomobil almak isteyen binlerce kişiyi de ikinci ele yöneltti.

Böylelikle durumların buraya gelmesi ise ikinci eldeki araçların fiyatları sıfır arabaları geride bıraktı.

Korona virüs salgını ile Avrupa’da çoğu otomotiv firmasının üretimini durdurması, bayilerin bir süre daha boş kalacağını gösteriyor. Oysaki Nisan ayında bu durumun değişmesi bekleniyordu.


HABER ETİKETLERİ ikinci el araç fiyatları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama