İngiliz Ekonomist: Gelişen Piyasalara Yatırım Yapın

İngiliz Ekonomist: Gelişen Piyasalara Yatırım Yapın

Küresel olarak parasal genişleme bekleyen ünlü İngiliz ekonomist Jim O’Neill, gelişen piyasaların yatırım için uygun olduğunu söyledi. Bu ülkelerin içinde Türkiye’de var. 

Jim O’Neill Anadolu Ajansı muhabirinin sorularına açıklık getirdi. 

Oluşan bu kriz havasından önce araçların tükendiğine dair çeşitli endişelerinin olduğunu söyleyen ekonomist, ABD, Avrupa ve diğer ülkelerde daha agresif bir şekilde olan para genişlemesi beklediklerini ifade etti. 
Ülkeler tarafından oluşturulan ekonomiyi düzeltmek için yapılan para genişleme politikalarının çok yerinde uygulandığına önceki krizlerden çıkarılan olumsuz sonuçlarla destek verdiğini açıkladı. Aynı zamanda önümüzdeki süreçlerde ise daha büyük ve geniş çaplı bir para genişleme politikasına hazırlanılması gerektiği konusunda uyarıda bulundu. 


BU ARA YATIRIM YAPMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN 

Türkiye’nin de içinde olduğu çok sayıdaki gelişme hareketi gösteren piyasanın yatırım yapmaya elverişli olduğunu savunan O’Neill, şu zamanlarda yatırım yapmaya kalkan şanslı ya da başka tabirle cesur yatırımcı büyük değişimlerle karşılaşsa bile gelecek için olumlu bir adım olacağı açıklamalarında bulundu. 


 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama