İstanbul Bugün Evinde Kaldı

İstanbul Bugün Evinde Kaldı

Çıkan korona virüs salgınına karşı önlemler alınmaya devam ederken evden çıkmama konusunda İstanbul gerekeni yaptı. Trafik yoğunluğu haritası ik defa bu kadar yeşili gösterdi.

Yetkililer salgın için alınan önlemler karşısında gerekli olmadıkça evden dışarı çıkılmaması gerektiğini, çıkılması durumun da ise salgının yayılma ihtimali olmasının çok tehlike teşkil ettiğini söyledi. Yapılan bu uyarıların dinlenmesi ise bugün trafik yoğunluğunun İstanbul’da hakim olmaması sevindi. Bununla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik haritasına bakıldığın da ise saat 17.00 sonrası yoğunluk yüzde 22, 17.30'da ise bu sayı sadece yüzde 29'a çıktı.

ALINAN TEDBİRLER ETKİLİ OLDU

Bahsedilen bu oran ise İstanbul’da alışık olunmayan bir durumdur. Virüs salgının ortaya çıkmasının ardından ilk, ortaokul ve üniversitelerde eğitime bir süreliğine ara vermesinin de trafik yoğunluğunda önemli etkileri vardır. Edinilen bilgiye göre ise geçici süreliğine AVM ve lokantaların dışında bütün işletmelerin teker teker kapatıldığına yönelik. Evden çalışanları ve önlemleri dikkate alanları ele aldığımızda bu yoğunlun azalmasının nedeni çok açıktır.

60 YAŞ ÜSTÜ DİKKAT ETMELİ

Diğer taraftan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım adına olan bütün istatistikleri ise zaman zaman paylaşıyor. Toplu taşımalarda görülen düşük vatandaş sayısı yetkilileri biraz olsun umutlandırdı. Uyarılara rağmen toplu taşımayı bu süreçte kullanan vatandaşların ise 60 yaş ve üstü olduğu bilgisi oldukça dikkat çekti. 


HABER ETİKETLERİ korona virüse karşı önlem

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama