Araç Muayenede Ertelemeler Başlayacak

Araç Muayenede Ertelemeler Başlayacak

Erteleme araç muayene için yolda. Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalarda Türkiye genelinde 4 bin tane çalışanı bulunan TÜVTÜRK’ün faaliyetlerini geçici olarak durdurması yönünde. Ulaştırma Bakanlığı evden çıkamayan yaşlı insanlar ve evde kalma önlemi için evden çıkmak istemeyen araç sahipleri için ertelemeye gidileceği ve bu konuda yeni açıklamalara ve yeni düzenlemeye gidileceği haberlerini vermiştir.

Araç muayene zamanında insan yoğunluğu nedeniyle istasyonların güvenli olmadığını ve hastalığın daha hızlı yayılabileceğini düşünen vatandaş bu konuda bir önlem alınmasını istedi. Aynı şekilde 4 bin çalışanı bulunan sendikanın ise kendi çalışanları için önlem alması gerektiğini bildirdi. Ulaştırma Bakanlığı ise çalışan işçilerin ücretli izinli sayılacaklarını gündeme getirdi.

 

HER AY GECİKMESİ OLAN HER ARAÇ İÇİN YÜZDE 5 GECİKME BEDELİ ALINIYOR

Süresi geçirilen her araç muayenesi için her ay muayene ücretinin yüzde beşi kadar gecikme payı geri alındığını internet sitesinde açıklayan TÜVTÜRK, bu gelirlerin ise hepsinin Maliye Bakanlığı’na aktarıldığının altını çizdi. 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama