Avrupa Borsaları Bugünü Yükselişle Kapattı

Avrupa Borsaları Bugünü Yükselişle Kapattı

Avrupa borsaları, yeni tip korona virüs ile mücadeleye devam eden ülkelerin gevşetme politikasına gitmesiyle yatırımcıların daha iştahlı olması günü yükseliş ile kapatmasına neden oldu.

Avrupa Borsaları, bugünü yeni tip korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemlerin genişletilmesi ile birlikte, diğer taraftan ise vaka sayılarındaki azalışında etkisi ile yatırımcıların risk iştahının artması ile birlikte bu haftanın son gününü ciddi bir yükseliş ile kapattı.

Bu kapanışta ise başrol oynayan Stoxx Europe 600 333,47 puan ile yüzde 2,63’ten kapattı.

Fransa CAC 40 endeksi ise 4.499,01 puana yükselerek, yüzde 3,42 oranında,

İtalya ise FTSE MIB 30 endeksi 7.055,47 puana kadar yükselerek yüzde 1,71 değer kazancına sahip oldu.

Diğer taraftan Almanya’da da DAX 30 endeksi bugünü 10.625,78 puanında yüzde 3,15 seviyesinde yükselme ile, İngiltere ise FTSE 100 endeksi 5.786,96 puan ile yüzde 2,82 seviyesinden kapattı.

Eğlence ve seyahat şirketlerinin bütün hisseleri, yatırımcılardan gelen yoğun ilgi kapsamında alışlar konusunda yüzde 6,50 hatta daha fazla bir artış gösterdi. Bu tavır ise diğer sektörler üzerinde yükselmelere neden oldu.

Almanya, Fransa, Danimarka ve Fransa’nın hemen ardından ABD’de yeni tip korona virüs salgını için mücadele kapsamında üç aşamalı bir gevşeme planı kararı alındığı haberini bugün itibari ile yayımladı.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama