Bakan Albayrak Sağlıkçılara Beklenen Haberi Verdi

Bakan Albayrak Sağlıkçılara Beklenen Haberi Verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sağlıkçılara beklenen haberi verdi. Sağlık Bakanı’nın sağlık çalışanları için ek ödeme hazırlıkları içinde olduklarını söylemesinin hemen ardından Berat Albayrak’tan beklenen açıklama geldi. Albayrak ,32 bin tane personel alımı için harekete geçtiklerini ve sağlık çalışanları için performans ödemelerinin 3 ay boyunca üst tavandan yapılacağını duyurdu.

Bilim Kurulu toplantısından hemen sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulunurken, korona virüs salgınında etkin rol oynayan sağlık personeli için ödemelerde iyileştirme yapmak istediklerini ve yüzde yüz oranda bir ek ödeme yapacakları haberini vermişti.Alınan kararlar neticesinde ise, Maliye Bakanı Berat Albayrak, bütün performans ödemelerinin her sağlık çalışanı için 3 ay boyunca üst tavandan hesaplanacağını ve 32 bin tane personel alımı yapılacağını söylemlerine ekledi.

Ek Kaynak 4,5 milyon TL Değerinde

Sağlık bakanının yaptığı açıklamanın hemen ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan güzel haber gecikmeden geldi. Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sağlık çalışanları için 3 ay üst tavandan ödeme yapacaklarını ve bunun için 4,5 milyar TL kadar ek kaynak sağladıklarını paylaştı. Ayrıca 32 bin tane yeni personel alımı yapacakları haberini de müjdelemiş oldu. 


HABER ETİKETLERİ berat albayrak

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama